Berrak Cilt İçin Doğal Bakım Önerileri

4
95

Berrak Cilt İçin Doğal Bakım Önerileri

Temiz, berrak bir cilt için mutlaka bakım yapmalı, doğal veya ürünlerle peeling, maske kullanarak haftada bir de olsa temizlemelisiniz. Çünkü gözeneklerimizin içine kirler dolmakta veya günlük hava koşullarından, havadaki kirden vs etkilenmektedir. Yağlı, pürüzlü bir cilt istemiyor, berrak bir cilt istiyorsanız yazımı okumaya devam edin.:)

Aloe vera cildimiz için faydalı bitkilerden biridir. Yanıklar, sivilceler, sinek ve böcek ısırıkları, saç bakımı, saç kepeği gibi birçok durumda kullanabileceğiniz tıbbi bitkidir. Eğer alerjiniz varsa tabi ki kullanmayın.

Aloe vera ile yapacağımız bu karışımda yüzünüz daha canlı ve berrak bir cilt tonunda olacaktır. Öyleyse karışıma ve hazırlanışına geçelim.

aloe vera

Aloe Vera Karışımı

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı Limon Suyu
  • Yarım çay kaşığı Aloe Vera Jeli
  • 1 çay kaşığı Badem Yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Herhangi temiz bir kaba yarım çay kaşığı aloe vera jeli, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı badem yağını koyun. Malzemelerin hepsini ekledikten sonra iyice karıştırın. Karışım kıvam aldıktan sonra yüzünüze sürün. Karışımı her gece yatmadan önce uygulamanız tavsiye edilir. Yüzünüze uygulayın ve sabaha kadar bırakın. Sabah kalktığınızda ılık su ile yıkayın. Günlük düzenli kullanım sonucunda bir veya iki hafta içerisinde cildiniz daha temiz ve berrak olacaktır. Farklı öneriler veya sorularınız için bize yorum yazmayı unutmayın, mutlaka geri dönüş ve yazısı olacaktır.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here