Bilgisayar Korsanları ” Hackerlar ” Beyninizden Veri Çalabilir !

Ana Sayfa Haber Bilgisayar Korsanları ” Hackerlar ” Beyninizden Veri Çalabilir !
  Bu kadarda olmaz ! Eğer zihin okuma teknolojisi gelişir ve başarıya ulaşırsa ki, çalışmalar bu yönde devam ediyor ve olumlu sonuçlar alınıyor, Hackerlar insan beyninden bilgi çalabilirmiş.

Araştırmacılar, gelecekteki ‘zihin okuma‘ teknolojisini, istismar ve mahremiyete karşı korumak için yeni yasalar oluşmadıkça, bilgisayar korsanları ‘hackerlar’ insan beyninden veri çalabilir veya silebilirler.

Bilgisayar Korsanları Hackerlar Beyninizden Veri Çalabilir webhakim p 1688

Neuro Teknoloji, insan zihnini hackerlara karşı koruma altına almak için, dört yeni kanun önerdi. Bunlar ; Bilişsel Özgürlük Hakkı, Zihinsel Gizlilik Hakkı, Zihinsel Bütünlük Hakkı ve Psikoloji Süreklilik Hakkı.

Zihin Okuma Teknolojisi Üzerine Doktora yapan Marcello Ienca, ” Zihin kişisel özgürlük ve kendi kaderini tayin etmenin son sığınağı olarak görülüyor, ancak zihin özgürlüğü ve zihin okuma teknolojiside ilerledikçe, bu sistemi hackerlara karşı savunmasız kılıyor.” dedi.Bilgisayar Korsanları ” Hackerlar ” Beyninizden Veri Çalabilir !

Gelişmiş beyin görüntüleme ve beyin-bilgisayar arası bilgi alışverişi teknolojilerinin geliştirilmesi, bu sistemlerin klinik ortamdan tüketici alanına hızla bir şekilde ilerlemesine yol açtı.

Bu ilerlemeler, bireyler ve toplum için faydalı olsada, teknolojinin kötüye kullanılması, kişisel özgürlük hakları ihlalinin daha önce görülmemiş tehditler oluşturma riski var. Yani sistem kötü niyetli kullanıcıların eline geçtiğinde, olacakları tahmin bile etmek istemessiniz.

Yetkililer, beyin görüntüleme ve beyin verilerine erişme teknolojisinin, verileri metinlere veya seslere dönüştürebilen ” beyin kod çözücü ” araçlarının olduğunu söyledi.

Açıkcası bu teknoloji, insan ırkı için çok yararlı olabilir. Ancak teknoloji ilerledikçe yapımcılar ve geliştiriciler, sistemin yararından çok, kötü niyetli kişilerin eline bu teknolojinin geçtiğinde neler olabileceğini konuşuyor.

Kaynak : http://www.gadgetsnow.com

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir