Uygulama ile hem canlı derse girebilir hem de canlı ders anlatabilirsiniz. Tabi bunun için bilgisayara indirmeniz gerekmektedir. Bu noktada bilgisayardan zooma nasıl girilir? Tüm detaylarına bakalım.

Bilgisayardan Zoom Uygulamasına Nasıl Girilir?

Bilgisayardan Zoom Uygulamasına Nasıl Girilir

Bilgisayardan zoom uygulamasına nasıl girilir, kurulur ve indirilir sizlere detaylı olarak göstereceğiz, ayrıntılarına bakalım.

1- İlk olarak https://zoom.us/signup bu linke tıklayın. Hesap oluşturun.

2- Daha sonra burayı tıklayarak https://zoom.us/download uygulamayı indirin.

3- Bir sonraki adımda Sign in kısmına tıklayın.

zoom kullanma

4- Bu noktada hesap oluşturmak için, Google Hesabınız ile Facebook Hesabınız veya SSO Hesabınız ile Zoom uygulamasına giriş yapın.

Eğer E mail ile kayıt olursanız, E mail adresine mail gelecek onu e maile girerek aktif hale getirin.

zoom kullanma bilgisayar

5- Son olarak bu kısımda artık derse girebilir yada ders anlatabilirsiniz.

Zoom uygulaması iOS İNDİR

Zoom uygulaması Android İNDİR

Zoom ile Konferans Nasıl Yapılır?

Zoom ile Konferans Nasil Yapilir

Zoom uygulaması üzerinden özellikle yöneticiler ve öğretmenler konferans yapmaktadırlar. Bu kapsamda otomatik olarak bir Personel Meeting ID Kişisel Toplantı Numarası olarak çalışır. Diğer yandan ise Meeting menüsünden toplantı başlatırsanız, öğrenciler sizin bu id numaranızı girerek canlı konferansa katılabilir.

1- New Meeting ile konferans başlatırsanız, ID numarası ve bir parola oluşmaktadır. Öğrenciler bu ID numarasını ve Parolayı girerek derse girebilir.

2- Zoom uygulamasında konferans başladığı zaman, konferans ekranı açılır. Daha sonra alt kısımda yer alan Invite seçeneğine tıklayın. Burada ID numarası ve parolayı görüntüleyebilir, öğrenciler ile paylaşabilirsiniz.

3- Derse katılmak isteyen öğrenciler Zoom ana ekranında Join (Katıl) kısmına basıp, ID numarası ve parolayı girerek konferansa girebilirler.

Zoom’da Ders Kaydı Nasıl Yapılır?

Zoom uygulamasında yapmış olduğunuz dersleri kayıt edebilirsiniz yada izlediğiniz dersleri sonradan izlemek için yapmanız gerekenlere bakalım.

1- Derse giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmında bulunan Record (Kayıt) butonuna tıklayın. Ders kayıt edilmeye başlanacaktır.

2- Ders yapan öğretmen yada toplantı yapan yönetici, ekranın alt kısmında Participants seçeneğini seçip daha sonra açılan ekranda kişinin üzerine dokunarak more  açılan kısımda Allow Record (Kayda İzin Ver) seçeneğini seçmesi gerekmektedir.

3- Son olarak kayıt ettiğiniz derslere Meeting bölümünde bulunan Recorded kısmından ulaşabilirsiniz.

Not: Canlı dersleri kayıt edebilmek için yayını yapan kişinin onay vermesi gerekmektedir. Yoksa Record butonuna dokunduğunuz zaman ”please request recording permission from the meeting host” hatası alabilirsiniz.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

navdar 3 sene önce

zoom a girip canlı derse giremiyorum

    Mustafa İyitütüncü 3 sene önce

    öğretmen misiniz öğrenci mi