Çin'den yayılan koronavirüsü, depremler, toprak kayması, çığ, savaşlar ve şehirlerin sular altında kalması gibi birçok olaylar meydana geliyor. Peki bunlar bir haberci mi?

Dünya’nın tepesinde oldukça garip şeyler oluyor. Dünyanın kuzey manyetik kutbu Kanada’dan Sibirya’ya doğru hızla kaymakta. Hatta jeologlar durumun farkında ancak nedenini bilmiyorlar. Hatta ABD Zeka Ajansı (NGA) ve İngiltere Coğrafya (DGC) bilim insanları ve araştırmacılar manyetik alanın o kadar hızlı değişim göstermesi yüzünden, Dünya manyetik modelini güncellemek zorunda kaldıklarını açıkladılar.

Bilim Adamları Kıyameti mi Doğruladı?

Günes Batidan mi Dogacak

Bu model en son 2015 yılında güncellenmişti ve 2020 yılına kadar sürmesi planlanıyordu. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi manyetik alanın hızlı hareketi modelin değişmesini zorunlu hale getirdi.

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Manyetik Alan İle İlgili Merak Edilenler

Dünyamızı Güneş’ten ve diğer atmosterdeki zararlı gelen ışınlardan koruyan en önemli oluşum manyetik alandır. Açıkcası manyetik alan Dünya’nın bir kalkanı olarak adlandırılıyor.

Bu manyetik alan tarafından oluşturulan kutuplar ise sabit değildir. Eskilerden beridir gelen bilgiler bu kutupların çok kez yer değiştirdiği. Hatta Kuzey ile Güney tersine döndü. Hatta 40 bin yıl önce bu durumu yapmak isteyen Kutuplar başarısız olmuştu. Başarılı oldukları son yıl ise 780 bin yıl önce.

Ancak son zamanlarda Dünyamızın manyetik alanı oldukça zayıflamakta. Bu konu ise manyetik alanın yer değiştirmesi üzerine etkili olabilir mi, yetkilileri endişelendiriyor.

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Manyetik Alan Kuzey Kutbundan Sibirya’ya Doğru Kayıyor

Güney Amerika’nın altındaki kutup son yıllara oran ile hızını arttırdı. Kuzey tarafta bulunan Manyetik kutup yıllardır Sibirya’ya doğru kaymaktaydı. Son zamanlarda ise hız kazanarak bu ilerlemeyi devam ettiriyor.

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Bu Değişim Dünya’nın Manyetik Kalkanını Zayıflatacak

Şuan Güneş’ten gelenler Dünya’ya yaklaşık 16-18 saatte ulaşmakta ve bunlar manyetopoz olarak isimlendirilen alanda karşılanmaktadır. Bu manyetik alan gelenleri bizi koruyacak şekilde Dünya’nın etrafında dolandırarak, yönlendiriyor.

Yani bu sayede Güneş’ten gelenler, bizi koruyan kalkanlar sayesinde etkilemiyor.

Ancak bu bahsettiğimiz manyetik alan değişimi sırasında kalkanlar zayıflar ve bize ulaşan zararlı ışınlar bizi etkileyebilir.  Hatta değişimler şimdiden Atlantiği zayıflattı ve bu ışınlara maruz kalan uydular sorunlar yaşıyor.

Şuan insanlar tarafından korkulacak bir durum yok. Ancak radyasyon eğer yüzeye erişir ise çok farklı ve korkunç işlemler olabilir. Kozmik radyasyon dünyayı nasıl etkiler diye soracak olursak, bu konuda yetkililer neredeyse Dünya’nın yarısının yaşanmaz hale gelmesinden korkuyor.

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Güneş’te Yaşanan Bir Patlamada Kanada’nın Elektirik Sistemi Çökmüştü

Daha net anlamak açısından ufak bir patlamanın bile neler yapabileceğini örnek ile açıklayalım. 1989’da Güneş patlamasında Kanada’nın bütün elektrik sistemi çökmüştü.

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Peki Bu Durumun Etkileri Ne Olabilir? Durum O Kadar Kötü Mü?

Kitlesel olarak yok oluşlar ile bu manyetik kutup değişiminin arasında bir bağ söz konusu değildi. Ancak bu durum bizim şuan ki yaşadığımız Çağ ile ilgili değil.

Şuan son kutup değişiminin ardından 700 bin yıl küsür kadar zaman geçmiş durumda. Yani bu çağda nasıl bir durum gösterir, bunu bilemeyiz.

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Bu durumların oluşması akıllara Güneş Batı’dan Doğmadıkça Kıyamet Kopmaz Hadisini Getiriyor

Manyetik kutup noktalarının şuan yer değiştirme ihtimallerinin artması ve Bilim adamlarının da bu konuda yaptığı açıklamalardan dolayı akıllara Kıyamet Mi Kopacak? sorusu geliyor.

Bunun ile ilgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in “GÜNEŞ BATTIĞI YERDEN DOĞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR. İnsanlar onu gördükleri zaman yeryüzünde bulunanlar iman ederler.” (Sünen-i İbni Mace, IX/4362)

Güneş batıdan doğduğu zaman herkes iman edecek. Artık irade ve ihtiyarın anlamı kalmadığı için, tövbe kapısı kapanmış olacaktır. O zaman, daha önce iman etmemiş olan kimselerin, o gün iman etmesi veya ibadete yönelmesi, yapacağı hayır ve hasenatlar kabul edilmeyecek ve hiçbir değer taşımayacaktır. Çünkü artık vakit geçmiş olacaktır.

Güneşin battığı yerden doğmasıyla birlikte ibadet ve imtihan bitecek, irade elden gidecektir. O zamana kadar açık olacak olan tövbe kapısı kapanacak ve artık tövbe etmenin bir yararı da olmayacaktır. (Kaynak)

Bir hadiste Peygamberimiz (s.a.v) Âdem’den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.(1) buyurmaktadır. (Kaynak)

Ortalama bir hesap yapıldığında insanlığın ömrünün 6 bin ve 7 bin 500 arasında olduğu çıkarılabilir. Ki günümüze baktığımızda Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in buyurduğu şekilde bir bir ahir zaman alametleri ortaya çıkıyor.

Bu felaketleri tek tek bakalım.

Dünya’da Son Zamanlarda Yaşanan Olaylar

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

İspanya’da fırtına sonrası denizin köpürmesi

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Avustralya’da neredeyse Türkiye’nin yarısı kadar bir alanın yanması, dolu ve sel felaketleri ve kum fırtınası

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Venedik şehrinin sular altında kalması

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Wuhan’da ortaya çıkan Koronavirüs

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Ülkemizde meydana gelen depremler

Bilim Adamları Kıyamet Hadisini Doğruladı!

Yine ülkemizde meydana gelen Çığ, son zamanlarda yaşanan toprak kaymaları ve Uçak Kazası

Bu olaylardan anlaşılacağı üzere Dünya’da neredeyse her bölgede felaketler yaşanıyor. Bunlar akıllara kıyamet alametlerini getirdi. Peki Kıyamet alametleri nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

Kıyamet Alametleri

İlim bitecek ve cehalet yerleşecek.

Kıyamet Alametleri

Sarhoşluk veren içkiler çok olacak.

Kıyamet Alametleri

İnsan öldürme olayları yaygınlaşacak ve fitne artacak. Yüksek binalar artacak.

Kıyamet Alametleri

Kadın nüfusu çoğalacak. Kadınlar ön plana çıkarılacak. Kadınlar erkeklere benzemeye çalışacak. Erkekler erkeklerle, kadınlar da kadınlarla yetinecekler. Zina açıkça işlenir hale gelecek.

Kıyamet Alametleri

Kötülük, fuhuş yayılacak ve zina açık bir şekilde işlenir hale gelecek. Açıklık yayılacak, hayâsızlık çoğalacak.

Kıyamet Alametleri

İntiharlar artacak. İbadete önem verilmeyecek. Sadece din dışı ilimler öğrenilecek. Kur’ân’ın önemi insanlar tarafından unutulacak. Namaz kılınmayacak.

Kıyamet Alametleri

Seviyesiz ve şahsiyetsiz kişiler yönetici olacak. Ticareti dürüst olmayan kişilerin ele geçirecek.

Kıyamet Alametleri

Akrabalık bağı kesilecek.

Büyük Kıyamet Alametleri

Büyük kıyamet alametleri insanın iradesinin dışında gerçekleşen olaylardır. Bir Hadis-i Şerifte efendimiz: “Kıyametten önce 10 alamet görmediğiniz sürece dünyanın sonu gelmez.” buyurmuşlardır. Bu alametler şu şekildedir:

Büyük Kıyamet Alametleri

Duman

Bütün yeryüzünü kaplayacak bir duman çıkacaktır. Bu duman müminlere nezle gibi gelecek. Ancak kafirleri sarhoş edecektir.

Büyük Kıyamet Alametleri

Deccal

Deccal isimli bir sahış ortaya çıkacak ve tanrılık iddiasında bulunacaktır.

Büyük Kıyamet Alametleri

Dabbetü’l-arz

Bu canlı ortaya çıkacak ve yanında Hz. Musa’nın asası ve Hz. Süleyman’ın mührü bulunacak. Bunlar ile müminlerin yüzünü aydınlatacak ve kafirleri mühürleyecektir. Böylece kafirler ve müminler birbirinden ayrılacak ve ayırt edilebileceklerdir.

Büyük Kıyamet Alametleri

Güneş Batıdan Doğacak

Allah’ın emriyle Güneş batıdan doğacak ve bu olaydan sonra iman edenlerin imanları sayılmayacaktır.

Büyük Kıyamet Alametleri

Ye’cüc ve Me’cüc’ün ortaya çıkması

Yeryüzüne dağılıp orada bozgunculuk yapacaklar.

Büyük Kıyamet Alametleri

Hz. İsa’nın (a.s.) gökten inmesi

Hz. İsa (a.s) kıyametin kopmasına az kala semadan inecek ve insanlar arasında adaletle hükmedecek. Son Peygamber olan Hz. Muhammed (s.a.v)’in dini İslam ile yaşayıp bu şekilde amel edecek ve Deccal’ı öldürecektir.

Büyük Kıyamet Alametleri

Doğuda, batıda ve Arap yarımadasında yer çöküntüleri meydana gelecek

Yer çöküntüleri olacak ve bunlar büyük olacaktır.

Büyük Kıyamet Alametleri

Büyük bir ateşin çıkması

Hicaz taraflarında büyük bir ateş çıkacak ve bu ateş çok uzaklardan görülebilecektir. [Kaynak]


Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 sene önce

İnsanlığın yaşının 7000 yıldan fazla olması gerekmiyor mu ? Göbeklitepe’yi kim yaptı ? 45000 yıllık mağara resimlerini kim çizdi ?

Anonim 1 sene önce

İnsanlığın ömrü ile ilgili bazı şeyler yanlış yorumlanıyor gibi. 12 bin yıllık insan yapımı eserler (Göbeklitepe gibi) veya 45 bin yıllık mağara resimlerini kim yaptı ?