• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Bilim Kurulu Üyesi:1.Sınıf ve Ana Okulları dışında yüz yüze eğitim başlamayabilir!

Yüz yüze eğitim bilindiği üzere sadece ana okuluna ve 1.sınıfa giden öğrenciler açılmıştı. Diğer öğrenciler ise yüz yüze eğitimin açılacağı günü bekliyor. Bu kapsamda ise Prof. Dr. Yeşim Taşova, vaka artışı sebebi ile, yüz yüze eğitime başlayan ana sınıfı ve 1. sınıflar haricindeki sınıfların, uzaktan eğitim yolu ile eğitimlerine devam edebileceğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, artan vaka sayısına bağlı olarak yüz yüze eğitimin ana sınıfı ve 1. sınıflar haricinde başlayamayacağını belirterek, “Halk Sağlığı uzmanlarının vermiş olduğu kararlarla ister istemez kaçınılmaz olarak yüz yüze eğitimle ilgili bir takım kısıtlamalar geleceğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Uzaktan Eğitim Devam Edebilir

1.Sınıf ve Ana Okulları dışında yüz yüze eğitim başlamayabilir

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Taşova, okulların neredeyse bütün her yerde online eğitimle devam ettiğini belirterek, “Okullar bütün dünyanın da gündeminde olan bir konu.

Birçok ülkede eğitim ilk yarı yılda ‘online’ olarak belirlendi. Herkes önünü görmek istiyor. Özellikle ‘Bazı bölümlerde yüz yüze eğitim nasıl yapılır?’ gibi öneriler var. Salgın hızına bağlı olarak bu önlemler alınarak eğitimler başlayacaktır.

Salgın hızına göre bu durum belirlenecek. Kişilerin kuralları uygulayabilme kapasitesi çok önemli. Biliyorsunuz, kişi ne kadar küçükse kuralların ihlal edilmesi o kadar fazla oluyor. Gençler ve çocuklarda hastalık nitekim biraz daha hafif seyrediyor ama o çocuklar eve gidip aile bireylerine bulaştırdığı için bütün önlemler bundan dolayı alınıyor” açıklamalarda bulundu.

Ana Sınıfı ve 1.Sınıflar Harici Yüz Yüze Eğitim Başlamayabilir!

Artan vakalar sebebi ile uzaktan eğitim devam edebilir diyen Prof. Dr. Yeşim Taşova, “Bu rakamlarla biraz zor. O zaman oturulup tekrar konuşulacak. Sağlık Bakanlığı’nda Toplum Sağlığı Bölümü var. O bölüm özellikle bütün her yerdeki eğilim ve hızları inceliyor.

Halk Sağlığı uzmanlarının vermiş olduğu kararlarla ister istemez kaçınılmaz olarak yüz yüze eğitimle ilgili bir takım kısıtlamalar geleceğini düşünüyorum” açıklamalarını yaptı.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!