Dijital yüz haritalama ile Hollywood’un en yakışıklı erkekleri belli oldu.

Bilime göre, George Clooney dünyanın en yakışıklı yüzüne sahip. Aktörün, Güzellik Phi’sinin Altın Oran’ına  (The Greek Golden Ratio of Beauty Phi) göre, tam %91,86 ile dünyanın en orantılı yüzüne sahip olduğu açıklandı.

Dijital yüz haritalama, bilim adamlarına Clooney’nin dünyadaki en yakışıklı adam olduğu teorisini de test etme imkanı verdi. Deneyi yürüten Dr. Julian De Silva, sistemin dudak, burun ,gözler,kaşlar,çene,alın ve yüz şekli dahil olmak üzere yüzdeki 12 anahtar işaretçiyi alarak çalıştığını söyledi. Ayrıca George Clooney için, onlarca yıldır dünyanın en yakışıklı erkeği gibi davranıldı ve bunun artık kanıtladığını da söyledi.

Teoriye göre ise David Beckham’ın en biçimli yüz hattına sahip olduğu, Harry Styles’ın en güzel gözlere ve çeneye sahip olduğu ve de Ryan Gosling’in mükemmel bir buruna sahip olduğu da tespit edildi.

Peki Nedir Altın Oran

Altın oran, Fibonacci sayılarına dayanan bir matematiksel orandır. Aynı zamanda, güzellik phi olarak da bilinir. Yüzler ve bedenler altın orana en yakın biçimden estetik açıdan değerlendirilir.

Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Eski Mısırlılar ve Yunanlar tarafından keşfedilmiş, mimaride ve sanatta kullanılmıştır.

Dr De Silva, ‘Bu yepyeni bilgisayar haritalama teknikleri, birisinin fiziksel açıdan güzel kılan bazı gizemlerini çözmemizi sağlıyor. 1.618 Phi oranının uzun zamandır güzelliğin sırrına sahip olduğu düşünülüyordu ve şimdi bilgisayar haritalaması ile bunun erkekler için nasıl uygulandığını tam olarak hesaplayabiliyoruz. ” açıklamasını yaptı.

İşte bilime göre dünyanın en yakışıklı ilk 10 adamı şunlar;

1- George Clooney

2-Bradley Cooper

3-Brad Pitt

4-Harry Styles

5-David Bechkam

6-Will Smith

7-İdris Elba

8-Ryan Gosling

9-Zeynal Malik

10-Jamie Foxx

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir