BİLSEM sonuçları 2022 yılı için öğrenciler kadar velilerde çok merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan BİLSEM sınavının sonuçları çok fazlaca araştırılıyor. Sınava katılan öğrenciler, BİLSEM sonuçları 2021 açıklandı mı aramasında bulunuyor. Bizde sizler için MEB BİLSEM sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Bilsem Sonuçlarına Nasıl Bakılır? tüm detaylarına bakalım.

BİLSEM SONUÇLARI 2022 AÇIKLANDI MI?

Bilsem Sinav Sonuclari Aciklandi Mi

BİLSEM sonuçları henüz açıklanmadı. BİLSEM sınav sonuçlarının saati henüz belli değil. Bu arada konuya ilişkin duyuru yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

BİLSEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Bilsem Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

BİLSEM sınav sonuçları 14 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacak. Dahası BİLSEM sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını aşağıdaki link üzerinden anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

Bilsem Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

Bilsem Sonuclarina Nasil Bakilir

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2022

Bilsem Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

BİLSEM TAKVİMİ

2021 26 Temmuz 2021 – 06 Ağustos 2021Bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılan itiraz başvurularının alınması

09 Ağustos-20 Ağustos 2021 Bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılan itirazların değerlendirilmesi

23 Ağustos 2021-10 Eylül 2021 Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi

BİLSEM SINAVLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen tarihlerde yapılan sınav sonuçlarına göre yapılmaktadır. Bu sınav ilkokul 1. 2. ve 3. sınıf düzeyindeki öğrencilere tablet üzerinde dijital olarak yapılmaktadır.

Bu sınava 2017 yılına dek bireysel olarak başvuru yapılamıyordu. Diğer senelerden farklı olarak 2017 – 2018 Eğitim Döneminde veliler, sınav ücretini yatırdıktan sonra sınıf öğretmeninden gözlem formunu doldurmasını talep edebilecek.

Aslında dolaylı bir şekilde Bilsem sınavı başvurularının bireysel olarak yapılmasının önü açıldı. Sınava katılacak olan öğrenciler okullarındaki sınıf öğretmenleri tarafından doldurulan “gözlem formu” listesiyle aday gösterilmektedir.

BİLİM VE SANAT MERKEZİ NEDİR?

Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

Türkiye genelinde her ilde bir bilsem olmakla birlikte nüfus yoğunluğuna göre büyük şehirlerde birden fazla bilsem olabilmektedir.

BİLSEM’E NASIL BAŞVURULUR?

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen tarihlerde yapılan sınav sonuçlarına göre yapılmaktadır. Bu sınav ilkokul 1. 2. ve 3. sınıf düzeyindeki öğrencilere tablet üzerinde dijital olarak yapılmaktadır.

Bu sınava 2017 yılına dek bireysel olarak başvuru yapılamıyordu. Diğer senelerden farklı olarak 2017 – 2018 Eğitim Döneminde veliler, sınav ücretini yatırdıktan sonra sınıf öğretmeninden gözlem formunu doldurmasını talep edebilecek. Aslında dolaylı bir şekilde Bilsem sınavı başvurularının bireysel olarak yapılmasının önü açıldı. Sınava katılacak olan öğrenciler okullarındaki sınıf öğretmenleri tarafından doldurulan “gözlem formu” listesiyle aday gösterilmektedir.

KAZANAN ÖĞRENCİLERE NASIL EĞİTİM VERİLİR?

Kayıtları yapılan öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyi ölçüldükten sonra Bilim ve Sanat Merkezlerinde; Uyum (Oryantasyon), Destek Eğitimi;) İletişim Becerileri, Grupla Çalışma Teknikleri,Öğrenme Yöntemleri, Problem Çözme Teknikleri, Bilimsel Araştırma Teknikleri, Yabancı Dil,Bilgisayar, Sosyal Etkinlikler, Bireysel Yetenekleri Fark Ettirme, Özel Yetenekleri Geliştirme Proje Üretimi/Yönetimi alanlarında düzenlenmiş eğitim programlarına alınırlar.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 4 ay önce

Napim