Dün yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “En kısa sürede Meclis’te çalışarak hayata geçirmesini sağlayacağız” açıklaması sonrası bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Bütçe görüşmelerinin ardından takvime sığdırılmasının mümkün olduğu değerlendirmesinde bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, o tarihe işaret etti.

EYT için Tarih Verdi Açıkladı! 16 Aralık’ı İşaret Etti!

Binlerce Isciyi Ilgilendiriyor!

Bütçe görüşmelerinin sona ereceği tarihe işaret eden TBMM Başkanı Şentop, “Ertesi günden itibaren takvime sığdırılması mümkündür” diye konuştu.

ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI: EN KISA SÜREDE HAYATA GEÇİRMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ

Dün gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından kamera karşına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT konusuna da değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair yaptığı açıklamada, “Hukuki düzenlemenin en kısa sürede Meclis’te çalışarak hayata geçirmesini sağlayacağız.

Emeklilik için yılını doldurup, yaş şartını bekleyenler, geçici işçilerle ilgili çalışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.

EYT DÜZENLEMESİ İÇİN 16 ARALIK TARİHİNİ İŞARET ETTİ

Viyana’da CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop EYT düzenlemesine ilişkin olarak, bütçe görüşmelerinin ardından takvime sığdırılmasının mümkün olduğu değerlendirmesini yaptı.

TBMM Başkanı Şentop yaptığı açıklamada “Mümkün müdür mümkündür. Bütçe görüşmeleri 16 Aralık’ta sona erecek. Ertesi günden itibaren takvime sığdırılması mümkündür.

Önemli olan kanun teklifi olarak Meclis Başkanlığı’na verilmesi. Ona göre bir takvimin belirlenmesi. Daha önceki yıllarda Meclis’in bütçe bittikten sonra çalıştığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER