Rus mikrobiyolog, Wuhan korona virüsü değiştirmek için 'çılgınca şeyler yaptığını' ve insanlara bulaşmasını sağladığını iddia ediyor.

Rusya’da ünlü olan Rus mikrobiyolog, korona virüsün Wuhan bilim adamlarının laboratuvarlarında ”çılgınca şeyler” yaparak virüsü oluşturduğunu iddia etti.

Profesör Petr Chumakov Virüs Çin Yapımı

virüsü çin mi yapti

Dünyaca ünlü uzman Profesör Petr Chumakov, amaçlarının virüsün patojenitesini incelemek olduğunu iddia etti. Moskova’daki Engelhardt Moleküler Biyoloji Enstitüsü’nde baş araştırmacı olan Profesör Chumakov, ”Çin’de Wuhan Laboratuvarı bilim adamları on yılı aşkın süredir çeşitli korona virüs varyantlarının geliştirilmesinde aktif olarak yer alıyorlar. Diğer yandan sözde patojen varyantlar yaratmak amacıyla değil de patojenikliklerini incelemek amacıyla yaptılar.

Örneğin, virüsün insan hücrelerini enfekte etme yeteneği kazandıran genom içine eklenir. Şimdi bunların hepsi analiz edildi. Mevcut korona virüsün olası yaratılışının resmi yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Moskovsky Komsomolets gazetesine şunları söyledi: ”Birkaç ekleme var, yani genomun doğal dizisinin yerine özellikler veren ikameler var. Onlarla birlikte çalışan Çinli ve Amerikalıların tüm eserlerini açık (bilimsel) basında yayınlamaları ilginçtir. Bununla birlikte, bu tür tehlikeli virüslerin genomları ile çalışmayı düzenleyen yeni kuralların geliştirileceği bir soruşturma başlatılacağını düşünüyorum. Kimseyi suçlamak için çok erken. Çinli bilim adamlarının, muhtemelen bir HIV aşısı hedefleyen virüsün varyantlarını  kötü niyetli niyet olmadan” yarattığını söyledi.

Vladimir Putin’in Sözcüsü Uyardı

korona virüsü çin mi oluşturdu

Profesör Chumakov ayrıca Rusya’nın İmmünobiyolojik Preparatları Araştırma ve Geliştirme Federal Araştırma Merkezi’ne de bağlı. Vladimir Putin’in sözcüsü, bu hafta korona virüsün insan yapımı olduğu iddialarına karşı uyardı. Dmitry Peskov, ”Bilim tarafından desteklenen ve kontrol edilen yeterli bilginin olmadığı durumlarda kimseyi isnatsız bir şekilde suçlamanın kabul edilemez, olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Virüs İnsan Yapımı Mı? Değil Mi?

korona virüsü nereden geldi

Daha önce Rusya Federal Tıbbi-Biyoloji Ajansı (FMBA) başkanı ve Putin’in eski sağlık bakanı Veronika Skvortsova’ya pandemik virüsün insan yapımı olup olamayacağı soruldu. ”Bu soru o kadar kolay değil. Çok kapsamlı bir çalışma yapılmasını gerektiriyor”dedi. Sürümlerin hiçbiri göz ardı edilemez. Dedi ki: ”Oldukça fazla sayıda parçanın virüsü çok yakın akrabası SARS’dan ayırdığını görebiliriz. Yaklaşık yüzde 94 benzerler, gerisi farklıdır. Bence çok ciddi bir araştırma yapmalıyız.” dedi.


Kaynak : https://www.dailymail.co.uk/news/article-8249875/Wuhan-laboratory-scientists-did-absolutely-crazy-things-alter-coronavirus.html?ito=push-notification&ci=13662&si=852555
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER