Sabırlı YouTuber bir mısırda kaç tane olduğunu öğrenmek için tek tek saydı.

Bir Youtuber konserve mısırın içinde kaç “tane” olduğunu merak etti ve tek tek saydı. Kaç tane mısır koçanı ve çekirdeği olduğunu merak ettiğini söyleyen youtuber, tek tek tekrar mısıra yerleştirdi. Sabırlı olmalı ki yaptığı iş video’da hızlı görünüyor ancak çok vakit almış gibi.

Bir Mısırda Kaç “Tane” Var Sabırlı Youtuber Tek Tek Saydı

Dünya’nın en çok video paylaşımı yapılan ve neredeyse sosyal medya mecrası gibi kullanılan Youtube’a yüklenen bu video’ya güzel ve kinayeli de yorumlar geldi.

Mısır ile ilgili de sizlere ilginç bazı detaylar vermek isteriz. Bir mısır bitkisi yetiştirmek oldukça zahmetli bir iştir. Mısır bitkisi 5 milyona yakın polen vermektedir. Yetişme aşamasında, bitki koçan vermesinden 3 güne yakın çiçeklenmeye başlıyor. Nemli havalarda bu çiçeklenme süresi uzar ve sıcak havalar da ise bu süre kısalır.  Her koçanda yaklaşık 1000’ne yakın püskül oluşur ve polenden tozu alıncaya kadar 15 güne yakın canlı kalabilir.

Mısır yetiştirmek için en iyi ortam ise Nisan ve Mayıs aylarında olmaktadır. Buradan da anlıyoruz ki ne çok sıcak olacak, ne de çok soğuk. Aksi takdirde pek hasılat olmayabilir gibi görünüyor. Yetiştirmek isteyenlerin toprak ihtiyacına da dikkat etmesi gerekiyor.

Toprak derinliğinin yaklaşık 5 ila 8 cm arasında olması gerekiyor. Tüm bu işlemler tabiki çok daha detaylı ve uzun bir süreçten geçiyor ancak biz kısaca nasıl olduğundan bahsetmek istedik.

Son olarak ise hasat zamanı geldiğini nem oranından anlayabilirsiniz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!