Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır ve Ne kadar?

Ana Sayfa Haber İnternet Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır ve Ne kadar?
  

Okuma süresi : dakika


Bitcoin Nedir ?

Bitcoin nedir, özellikle son yıllarda popülerleşen sanal bir para birimidir. İlk başta 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından öne sürülen bu sistem, son yıllarda popüleritesini arttırmakta. Bitcoinlerin bağlı olduğu bir banka veya merkez bulunmuyor. Bitcoin fiyatları ise, arz talep oranlarına göre belirlenmekte. Ayrıca, bitcoin sayesinde ciddi kar eden insanların da olduğunu belirtelim. Hatta geçtiğimiz senelerde bir bitcoini olanlar şuan rahatlıkla bir araba sahibi olabilirler.

Bir bitcoin ne kadar ?

Reklam ucuz duvar kağıdı

Az önce de belirttiğimiz üzere, bitcoin fiyatı arz talep üzerine belirlenmekte. Bundan birkaç yıl önce 500-600 tl fiyatlarında olan bitcoin, şu anda 15.000₺ ‘nin üstünde. Üstelik, yükselişin hala devam edeceği söyleniyor. Bitcoin satın almak için, internet üzerinde çok fazla sayıda firmalar var. Ancak bitcoin alımı yapmadan önce, firmaları araştırmanız gerekli.

Almış olduğunuz bitcoinleri, sanal bir cüzdanda saklıyorsunuz. Cüzdanlarınızı, virüsten korunan cihazlarda muhafaza etmeli ve bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde bitcoinlerinizin çalınma tehlikesi bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir