ABD'de de X3 modelinin popülaritesine rağmen BMW iX3 elektrikli araç ülkede satılmayacak.

BMW’nin ilk elektrikli araçları ABD’de satılmayacak. Alman otomobil üreticisi BMW iX3’ün 2 gün önce yayınlanan Concept i4 basın bülteninde ”şu an itibari ile ABD pazarından olmadıklarını” söyledi.

BMW ABD’de Pazarında Şimdilik Olmayacak

bmw x3

BMW’nin X3 modeli ABD’de kullanılan SUV modelleri arasından en popüler araçlarından biridir. Fakat otomotiv haberlerine göre iX3 ABD pazarına girmeyecek.

Yapılan açıklamaya göre karar ayrıntılı şekilde açıklanmadı. Ancak yayının verdiği ufak bilgilere göre, Tesla dışındaki otomobil üreticileri ülkede elektrikli araçlarını satmakta zorlanıyorlar.

ABD’de katı emisyon düzenlemeleri sebebi ile Çin ve Avrupa piyasasına yönelmektedirler. Buradaki piyasa çok daha cazip gelmektedir.

Amerikanlılar İçin Uzun Menzili Araçlar Öne Çıkıyor

x3 bmw elektrikli webhakim

Diğer bölgelere odaklanmanın yanında, BMW’nin kararının arkasındaki temel etken ise, iX3’ün 74 kWh lityum iyon pil ile güçlendirilmesidir. Audi e-tron’un 95 kWh bataryasının sadece 204 mil kadar dayanabileceğini görerek menzilini oldukça sınırlı hale getirmektedir.

Tesla’nın arabaları, Model S tek şarjla 400 mil gidebilmekte ve çok daha uzun süreli olması ile etkileyici bir menzile sahip olduğu biliniyor.

Aslında BMW, Amerikalı alıcılar için menzilin ne kadar önemli olduğunu fark etmiş olabilir, bu yüzden de ABD’de piyasaya sürmeye hazırlandığı araçlar, iNext ve i4 370 milden fazla menzile sahip olacak.

Trend içerikler

Kaynak : https://www.engadget.com/2020/03/10/bmw-ix3-us/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!