Koronavirüs vaka sayısı ülkemizde artışını ciddi şekilde sürdürmektedir. Durum böyle olunca da sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalar merakla bekleniyor. Bilindiği üzere artışlar tedirgin edici seviyelerde, bu yüzden de kısıtlamaların geri gelip gelmeyeceği hakkında araştırmalar sürüyor. Peki; bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı olacak mı? detaylara bakalım.

Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı?

bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı

Hatırlanacağı üzere virüsün ilk çıktığı günlerce ve Ramazan aylarında sokağa çıkma yasakları peş peşe gelmişti, özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasakları bir süre sürmüştü. 1 Haziran’da ise yeni normal ile günlük yaşantıya geçiş yapılmıştı ve kapalı olan yerlerin çoğu açılmıştı. Diğer yandan ise vakaların artması ile birlikte kısıtlamalara ilişkin gelecek resmi açıklamalar merakla beklenirken özellikle Ankara vaka sayısındaki artış sebebi ile Ankara Valisi Vasip Şahin açıklamalarda bulunmuştu. Peki; bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı? haberimize bakalım.

Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, Ankara’da vakaların artması eğiliminde olduğunu açıklamıştı. İstanbul’dan çok daha fazla vakanın bulunduğunu belirten Bakan Koca, illerdeki tedbire davet etmişti. Açıklamaların ardından gözler Ankara’ya çevrilmişti. Bu arada Ankaralılar, herhangi bir sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyordu. Beklenen açıklama Ankara Valisi Vasip Şahin’den geldi. Şahin, herhangi bir sokağa çıkma yasağının gündemlerinde olmadığını belirtti. Bunun yanı sıra, diğer illere ilişkin de bir sokağa çıkma kısıtlaması bulunmuyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!