Deseat Me, Sayesinde İstemediğiniz veya Unuttuğunuz Hesaplarınızı Silin

Ana Sayfa Haber İnternet Deseat Me, Sayesinde İstemediğiniz veya Unuttuğunuz Hesaplarınızı Silin
Ayşe Nur Şafak   İnternet, hayatınıza renk katabileceği gibi bir anda hayatınızı mahvedebilir. Her gün girdiğiniz o sosyal medyalar günü gelir başınıza en büyük dertleri açar. Bu durumlarda genelde akla gelen ilk şey bu hesaptan nasıl kurtulacağınızdır.

Genelde bunu insanlar hesaptan kurtulma yollarını araştırırlar ve karşılarına çıkan site sayesinde hesaplarından kurtulduklarını zannederler. Peki acaba gerçekten o hesaptan kurtuldular mı ?

 

Google’a istediğiniz hesaptan kurtulmak için aramalar yapıp sitelere giriyorsunuz. Sizlere bir soru, “Sizce o siteler ne kadar güvenli?”. Küçük çaplı bir araştırma yaptım ve sonuç olarak benzer tipteki birçok siteyle karşılaştım.

Deseat-Me,-Sayesinde-İstemediğiniz-veya-Unuttuğunuz-Hesaplarınızı-Silin

Hepsi birbiriyle neredeyse aynı tasarımda ve çoğu kandırmacan ibaret. Aralarından işinize yarayan bir site çıksa bile bazı hesapları silebilmenize yardımcı olacak türden. Peki siz şimdiye kadar açtığınız hesapları hepsini görüp kurtulmak istediklerinizden rahatça kurtulabilmek ister miydiniz? İşte size bütün hesaplarınızı silebilecek muhteşem site.

İsveçlilerin Sihirli Sitesiyle Hesaplarınızı Yok Edin

Deseat-Me,-Sayesinde-İstemediğiniz-veya-Unuttuğunuz-Hesaplarınızı-Silin-3

İsveçli geliştiricilerden Wille Dahlbo ve Linus Unnebäck, tüm varlıklarını birkaç tıklamayla internetteki hesaplarınızı silebilmenizi sağlayan Deseat.me’yi oluşturdular. Deseat.me giriş (Outlook veya Google hesabınızla) yaptığınızda, girişte vermiş olduğunuz mail adresinizle açtığınız bütün hesapları liste halinde sizlere gösterir.  Hesapların yanında iki tane seçenek vardır. Biri “Silineceklere ekle” bir diğeri ise “Tut” seçeneği. Silmek istemediğiniz hesaplar için “Tut” seçeneğini seçmelisiniz. Bu sayede kurtulmak istediğiniz hesaplara sitedeki bağıntıdan ulaşabilir ve silebilirsiniz.

Sosyal medyadan ve internetin neden olduğu streslerden sıkıldıysanız, bu site sayesinde onlardan çabucak kurtulabilir ve huzur ortamına doğru yatay geçiş yapabilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir