Bu Telefonlarda WhatsApp’ın Ömrü Haziran Bitene Kadar!

Ana Sayfa Haber Bu Telefonlarda WhatsApp’ın Ömrü Haziran Bitene Kadar!
  

Okuma süresi : dakika


WhatsApp eski model  telefonlardaki desteğini çekeceğini belirtti. Bahsedilen telefon modelleri, WhatsApp’ı Haziran 2017’den sonra kullanamayacak.

Bu ayın başında WhatsApp tarafından yapılan açıklamada, mesajlaşma uygulamasının daha da gelişip, kullanıcılarına kaliteli bir deneyim yaşatması adına, eski telefonların donanımı ve yazılımı kaldırmadığından, artık belirtilen bazı eski telefonlarda çalışmayacağı bildirildi.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp Haziran 2017’den sonra bazı eski sürüm mobil işletim sistemlerinden desteğini çekiyor. Hangi telefonlardan desteğini çektiğine bakalım :

WhatsApp geçtiğimiz aylarda birçok eski telefondan desteğini çekmişti.

 

Bu-Telefonlarda-WhatsApp'ın-Ömrü-Haziran-Bitene-Kadar!-webhakim-p-1472

 

Haziran 2017 sonunda Nokia S40, Nokia S60, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 donanımlı telefonlardan da desteğini çekeceğini açıkladı. WhatsApp’ın yeni güncellemeleri bu telefonların işletim sistemleri tarafından desteklenmediği için kullanıcılar sıkıntılar yaşıyordu.

Haziranla birlikte WhatsApp’ın desteğini çekeceğini duyurduğu marka ve modeller için de son günler başlamış oldu.

Bu ay sona erdiğinde, Nokia S40 ve S60 sistemleri ile çalışan telefonlar, Android 2.0 ve iOS 7.0 sürümlerinden eski sürümlere sahip olan telefonlar, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 sistemleri kullanan telefonlar anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a veda edecek.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir