Korona virüs salgını (Covid-19) Pandemi nedeni ile Avrupa’da çoğu ülkede sokağa çıkma yasakları uygulanıyor. Özellikle virüsten en çok etkilenen İtalya, İspanya gibi ülkeler çok zor durumdan geçtiler. Fakat yazın gelmesi ile birlikte korona virüs etkisini yavaş yavaş azaltmaya başladı.

Vakalarda düşüş gerçekleşiyor, ölüm oranlarında ise azalmalar görülüyor. Yani Avrupa’da kısacası kontrollü sosyal mesafeli yeni hayata geçişe yavaş yavaş entegre olmaya çalışıyor. Tabi şirketler, iş yerleri de ilginç fikirleri ile de sosyal mesafeyi korumaya özen gösteriyorlar. Bunlardan birine imza atan Burger King, sosyal mesafeyi korumak için müşterilere iki metrelik kral tacı hediye ediyor.

Burger King, Sosyal Mesafe İçin Kral Tacı Hediye Ediyor!

burger king kral taci veriyor

Avrupa’da etkisini yavaş yavaş kaybeden Covid-19, pek çok ülkenin sıkı tedbir olarak aldıkları önlemleri yavaş yavaş bırakmasına vesile oluyor. Çoğu elektronik, yiyecek sektöründe olmak üzere büyük şirketlerin çoğu iş yeri şubelerini açmaya başladı. Bu şirketlerden biride dünya devi olan Burger King oldu. Kontrollü, sosyal yaşama ayak uydurmaya çalışıyorlar.

Burger King, Almanya’da bunu şimdilik sağlamış gibi. Bilindiği üzere Almanya’da diğer ülkeler gibi fazla sorun yaşamamıştı, hal böyle olunca ligler, mekanların açılışı Almanya’da gerçekleşmiş oldu. Tabi yine de Burger King sosyal mesafeyi koruma adına çok ilginç bir uygulama başlatmış oldu.

Burger King, başlattığı yenilikte çocuk menülerinde verdiği taçların çok daha büyük olanlarını ”sosyal mesafe tacı” ile  müşterilerine vermeye başladı.

Yaklaşık olarak 2 metre büyüklüğü ile insanları birbirlerinden uzak tutmayı amaçlayan şapka  ile ilgili konuşan Burger King müdürü,” “İş yerlerimizin sahip olduğu ultra hijyen ve olağanüstü emniyet standartlarını desteklemek için böyle bir uygulama başlattık. 2 metereli sosyal mesafe taçlarını ise kuralların müşterilerimize keyifli bir biçimde hatırlatılması adına kullanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

İtalya’da Bol Soğan Kokulu Whopper Burger

Bol Soganli Whopper Menu

Burger King bilindiği üzere sadece bir yerde değil pek çok ülkede hizmet vermektedir. Yemek şirketi, İtalya’da normalinden 3 kat daha fazla soğan olan Whopper Burger satmaya başladı. Burada ise maksat soğan kokusu ile insanları birbirinden uzak tutma, biraz kokusu rahatsız etse de amaç zaten insanları birbirinden uzak tutmak.


Kaynak : https://interestingengineering.com/burger-kings-new-social-distance-crowns-are-bound-to-keep-people-apart
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER