Her ne kadar profesörlerin ve bilim insanlarının fazla hamburger tüketiminin, başta kal ve damar sağlığı olmak üzere birçok organımıza zarar verdiğini söylemelerine rağmen, insanlar çılgınca yemeye devam ediyor.

Az miktarda tüketimi pek zararlı olmasa da, bunu bir alışkanlık haline getirenler, maalesef Alzheimer riskini, kalp krizi ve beyin kanaması riskini çok yoğun taşımaktadırlar. Zaten Burger King de bu aşamada yeni bir video yayınlayarak bu konudaki gerçekleri gün yüzüne çıkardı.

İşte Burger King’in paylaştığı videodan öne çıkanlar…Burger King yeni reklam kampanyasında “Gerçek bir tadın en güzel yanı, gittikçe çirkinleşmesidir” diyor.

Burger King’ten 34 Günlük İtiraf: İşte 34 Günde Yeni Whopper’ın Başına Gelenler

Tanınmış fast food zinciri gerçekten de yaptığı ürünlerin ne kadar çirkin olduğunu göstermekten de çekinmiyorlar. 2020’nin sonunda, ABD’deki tüm restoranlar yapay koruyucular içermeyen burgerleri piyasaya sunuyor ve bu da ünlü whopper’larının daha organik ve daha sağlıklı malzemeler içereceği anlamına geliyor.

burger king

Ancak müşterilerin fark edeceği gibi zamanla küflenecekleri de bu bağlamda gerçeğin ta kendisi. Yapay katkı maddeleri yiyeceklerin daha uzun süre taze görünmesini sağlar, bu yüzden Burger King müşterilerine yeni hamburgerlerin çürümeye başladıktan sonra ne kadar çirkin görüneceğini göstermek için cesur bir adım attı.

burger king

Burger King aslında bunu, yeni organik ürünlerinin tanıtımını yapmak adına yaptı ve yapay koruyucuların daha önce burgerları nasıl bir hale geldiğini göstermeyi amaçlıyor. Fakat akıllara şu soruda gelmiyor değil: “Neden şimdiye kadar bu bilinmiyordu, ya da biliniyorduysa neden şimdiye kadar harekete geçilmedi?”

burger king

Bir araştırma şirketinin yaptığı analize göre; 22 ila 37 yaşları arasındaki ABD yetişkinlerinin yüzde 60’ı, şimdi, beş yıl öncesine göre gıda katkı maddeleri ve büyüme hormonları hakkında daha fazla endişe duyduklarını söylüyor. Bu eğilim, gıda endüstrisini daha sağlıklı ve organik seçenekler sunmaya itmektedir. Bu müşteri tabanına hitap etmek için Burger King, ürünlerinden, yapay koruyucuları çıkarmaya karar verdi.

“Burger King restoranlarında gerçek yemeğin daha lezzetli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, dünyanın dört bir yanındaki tüm ülkelerde hizmet verdiğimiz gıdalardan koruyucuları, renkleri ve lezzetleri yapay kaynaklardan çıkarmak için çok çalışıyoruz ”diye de ekliyor.

Burger King, yeni reklamında, yeni hamburgerlerinin ayrışmasının tam olarak ne kadar sürdüğünü göstermek için 34 günlük bir zaman aralığı gösteriyor. Videoyu izlemek güzel olmasa da, restoranın yapay koruyuculara veda etme ve müşterilerine daha sağlıklı bir yemek sunma anlamında gösterdiği cesur bir adım olarak kabul edilebilir.

Yapay katkı maddelerinin fast foodun yaşlanmaya nasıl yardımcı olduğunu merak ediyorsanız, “İzlanda’da satılan son McDonald’daki çizburger” i hatırlamakta fayda var. Hatırlayacağınız gibi daha önce McDonald da benzer iddialı bir video paylaşmıştı. 2009 yılında İzlanda’daki son McDonald’s şubesinin kapanmasından hemen önce, Hjortur Smarason adlı bir adam korumaları için buradan bir yemek satın aldı. Ancak, yapılan bazı deneyler, gerçekten de insanın bu menülere bakış açısını inanılmaz derecede olumsuz etkiledi. Bakalım yeni yapay katkı maddesi içermeyen Burger King’ler ne vadedecek.


Kaynak : boredpanda.com/burger-king-no-artificial-preservatives-whooper-ad-mold/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!