Son dakika haberine göre Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde saat 17.10’da deprem meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı. Korkutan deprem, çevre illerden de hissedildi.

Bursa’da Deprem Son Dakika! Bursa’da Deprem Kaç Saniye Sürdü

Bursa'da Deprem Son Dakika

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde saat 17.10 deprem meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı. Korkutan deprem, çevre illerden de hissedildi.

BURSA VALİSİ’NDEN İLK AÇIKLAMA

Bursa Valisi Yakup Canbolat sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kıymetli Bursalı hemşehrilerim, Mustafakemalpaşa ilçemizde saat 17:10 da olan 4.3 şiddetindeki deprem nedeniyle yapılan araştırma sonucunda herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.” ifadelerine yer verdi.

İÇİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Bursa’da meydana gelen depremle ilgili, “Bursa – Mustafakemalpaşa’da 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. İlgili kurumlarla yapılan görüşme sonrası an itibariyle olumsuz bir durum olmadıgı bilgisi alınmıştır. Alanda tarama çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun Bursa.” dedi.

SABAHTA BURSA’DA DEPREM MEYDANA GELDİ

Kandilli Rasathanesi, saat 07:22’de Bursa, Körekem-Kemalpaşa’da 3.9 şiddetinde deprem meydana geldiğini duyurdu. Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre deprem 14.4 km derinlikte gerçekleşti.

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise saat 07:22’de meydana gelen depremin şiddeti 3.8 olarak duyuruldu. Deprem 6.99 km derinlikte gerçekleşti.

Deprem yerin 14,4 km derinliğinde oluşurken, büyüklüğü 3,9 olarak ölçüldü.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER