Canlı Yayın Sırasında 11 Aylık Bebeğini Öldürdü !

Ana Sayfa Haber Canlı Yayın Sırasında 11 Aylık Bebeğini Öldürdü !
  Facebook canlı yayın özelliği kullanımda olduğundan beri, neredeyse her hafta bir cinayet ve intihar videosu görüntüleniyor.Geçtiğimiz haftalarda bir adam yine Facebook’da canlı yayındayken bir cinayet işlemişti. Ancak durum bu kez daha vahim !

Tayland’lı bir baba Facebook‘da canlı yayındayken 11 aylık kızını öldürdü ve görüntüleri binlerce kişi canlı yayında izledi.Olay gece saatlerinde terkedilmiş bir binanın tepesinde yaşanıyor. Tayland’lı baba daha 11 aylık kızının boynuna ip geçirerek aşağıya bırakıyor.

Görüntüler izleyenlerin kanını dondurdu. 24 saat boyunca görüntüler Facebook’da yüklü olarak kaldı ve isteyen herkez görüntülere erişebildi.Bu nedenle görüntüleri kaldırmayan Facebook’a tepkiler büyüdü.

Canlı-Yayın-Sırasında-11-Aylık-Bebeğini-Öldürdü-!-webhakim-p-1558
11 aylık bebeğin annesi Chiranut Trairat, kızının tabutunun önünde oturuyor.

Ama Tayland hükümeti, Facebook’tan şikayetçi olmadı ve gerekli protokolleri uygulayarak Facebook ile iyi bir iş birliği yaptıklarını belirtti.

Baba ile ilgili de gelen bilgiler arasında, kızını öldürdükten sonra intihar ettiği belirtildi. Ancak baba’nın intihar video’su hemen kaldırıldığı için görüntülenemedi. 

Facebook canlı yayın platformu ortaya çıktığından beridir, korkunç şiddet eylemlerinin arttığı ve bunların doğrudan Facebook aracılığı ile herkez tarafından görüntülenebilmesi, Facebook’u çok zor durumda bırakıyor.

Şirket’in geçen ayki F8 konferansında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada ” Bunun gibi trajedileri önlemek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ” demişti.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir