Çarkıfelek meyvesi en çok merak edilenlerin arasına girdi. Sizler için Çarkıfelek meyvesi nerede yetişir? Çarkıfelek Meyvesi Nerede Satılır? Detaylarına bakalım.

Çarkıfelek Meyvesi Nerede Satılır?

Çarkıfelek meyvesi nerede yetişir

Migros’da satılan çarkıfelek meyvesinin fiyatı, değişkenlik göstermektedir.

Çarkıfelek meyve tohumu Migros’ta 34,90 TL’ye satılırken, aynı yerde 19,99 TL’ye de bulmak mümkün.

Diğer yandan ise 3 adeti 54,90 TL’den alıcı buluyor. Bu arada bazı şirketler de direk dalından kopartarak 100 TL’ye satıyor. CarrefourSa’da 29,90 TL, Migros’ta da 15’li paket haline satılıyor.

Çarkıfelek meyvesi nasıl yenir?

Çarkıfelek meyvesi ve çıtır özelliğiyle keyifli şekilde yenilebilen çekirdeklere sahiptir. Tatlı ve sulu olması ile çıtır çıtır yiyebilirsiniz.

Çarkıfelek meyvesi Nasıl Yenir, Nerelerde Yetişir?

Dünya’da “Passion Fruit” ismiyle tanınan, bilimsel ismi Passiflora Edulis yani Tutku Meyvesi veya bizdeki diğer ismi ile Çarkıfelek meyvesi egzotik meyveler sınıfındadır.

Amerika kıtasında yetişmektedir. Dünya geneline yayalım göstermiştir. 400 çeşidi bulunmaktadır. Genel olarak Brezilya, Kolombiya, Arjantin benzeri tropik özellikteki ülkelerde vardır.

Diğer yandan ise Maruçya veya Gulupa da yer almaktadır. Çarkıfelek meyvesinin sahip olduğu kıvam ve aromanın benzeri bulunmamaktadır. Bu arada ise mor renge sahip kabuk kısmında sulu, jöle formlu ferah bir meyve özü barındırmaktadır.

Çarkıfelek meyvesinin fiyatı

MasterChef Türkiye’de ekranlara gelen son bölümünde Somer Şef tarafından yapılan pavlova meyvesi içinde bulunan yer alan Çarkıfelek meyvesi en çok merak edilen konuların başında geldi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde hobi amaçlı tropik meyve ve endemik bitkiler yetişmektedir. Kilosu 100 TL civarı satılmaktadır.

 


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER