Bu CEO Diğerlerinden Farklı Olarak Depresyona Yoğun Tempo Yüzünden Girdiğini Açıklıyor

Ana Sayfa Haber Bu CEO Diğerlerinden Farklı Olarak Depresyona Yoğun Tempo Yüzünden Girdiğini Açıklıyor
  Virgin Money CEO’su Jayne-Anne Gadhia bulunduğu pozisyon itibariyle ciddi bir tabuyu yıktı ve depresyonunu detaylı bir şekilde anlattı. Bu arada kendisi İngiltere’nin en donanımlı yöneticileri arasında gösteriliyor.

2003 yılında kızının doğumuyla birlikte yaşadığı zor günleri anlatan Gadhia şunları söyledi: “Eşim işini bıraktı ve yalnızca ben çalışmaya başladım. Bu yeni birine daha bakmam anlamına geliyordu ve tamamen kontrolden çıktığımı hatırlıyorum. Başarmak istediğim şey başarılamaz birşeydi; hem işlerimi halletmek istiyor hem de çocuğumla kalmak istiyordum. Bu kadar şeyle nasıl başa çıkacağımı bilmiyordum. Hayatımda ilk kez tam anlamıyla depresyonun ne demek olduğunu anlıyordum.”

Gadhia kendini ümitsiz olarak tanımlıyor o zamanlar. Ancak insanlar ondan iyi bir işi ve çocuğu olduğu için inanılmaz mutlu olmasını beklemişler. Doktora gittiğinde ise depresyon teşhisi konması uzun sürmemiş.

Daha az çalışmak ve günlük egzersizler yeniden dengeli hissetmesine yardımcı olmuş. Bu dengeyi sağlayınca kariyer anlamında en büyük bonusunu almış.

Fortune yazarlarından Tetyana Pudrovska başarılı kadınların sırtında daha çok yük olacağından bahsediyor. Mücadele etmeleri gereken bir toplum baskısı ve bunun getirdiği bir direnç mekanızmasını vurguluyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir