Kayıp özelliklerden bazıları, üzerinde çalışan Android işletim sisteminin ve donanımın mobil özelliklerinin sistem kısıtlamalarına bağlanabilirken, bazı eksik özelliklerin başında Chrome’da olması gerekir. Bu eksik özelliklerden biri de, chrome kayıtlı şifreleri görme özelliğidir. Peki, Chrome kayıtlı şifreler nasıl bulunur?

Bu özellik, başlangıçta masaüstünde mevcuttu, ancak Android’de mevcut değildi. Android’de yapı numarası 62 (Chrome 62) ile tarayıcı artık kaydedilmiş tüm şifrelerinizi görmenizi sağlar.

Bu özellik gerçekten kullanışlıdır, çünkü unuttuğunuz güçlük çekmeden kaydedilmiş parolalarınızı kolayca kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bu, sizin için önemli olan bir şeyse peki Android’de Chrome’da kayıtlı şifreleri nasıl görüntüleyeceksiniz.

Chrome Kayıtlı Şifreler Nasıl Bulunur?

Başlamadan önce bazı kısıtlamaları açıklayalım. İlk olarak, yöntem Chrome 62’de çalışıyor, dolayısıyla önceki bir yapıdaysanız uygulamanızı güncellemeniz gerekecektir.

Güncelleme cihazınızda veya bölgenizde mevcut değilse Chrome Beta tarayıcısında da deneyebilirsiniz. Ayrıca, kaydedilen şifrenizi ancak cihazınızda ekran kilidi güvenlik özelliği varsa görüntüleyebilirsiniz.

Bu, herhangi bir yetkili olmayan kişinin parolalarınızı görüntüleyememesini sağlamak için yapılır. Son olarak, bunun çalışması için Chrome tarayıcınıza Gmail hesabınızla giriş yapmış olmanız gerekir.

1-İşlem çok basittir, önce Chrome tarayıcıyı başlatın ve ardından sağ üst köşedeki 3 nokta düğmeler menüsüne dokunun. Şimdi “Ayarlar” düğmesine hafifçe dokunun.

chrome kayıtlı şifreler android

2-Burada, “Parolaları kaydet” seçeneğine hafifçe dokunun. Şimdi, kaydedilen tüm hesapları ve şifreleri tarayıcınıza hesabınıza bağlı olarak görebilirsiniz. Parolasını görmek istediğiniz hesaba dokunun.

chrome kayıtlı şifreler android

3-Burada, web sitesi adını, kullanıcı adınızı ve şifrenizi görebilirsiniz. Bununla birlikte, şifre şimdi gizlidir. Parolanızı görmek isterseniz, göz düğmesine hafifçe vurun ve ardından ekran kilidi parolanızı kullanarak onaylayın.

Parolayı görmek ve sadece parolanızı kopyalamak istemiyorsanız, göz düğmesi yerine kopyalama düğmesine dokunun. Bununla birlikte, her iki durumda da kimliğini doğrulamanız gerekecektir.

chrome kayıtlı şifreler android

Onayladığınızda, kaydetme şifrenizi görebilirsiniz. Benzer şekilde, Chrome tarayıcınıza kaydedilen tüm şifreleri kopyalayabilir veya görebilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 8 ay önce

İstekram şifremi ve gmailimi unuttum bana yardımcı olunuz