Testler bazı zaman kurumların yardımcısı olmaktadır. ABD’nin en önemli kurumlarından biri olan CIA‘da bu işi çok iyi yapanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

CIA, paylaştığı 2 resim arasındaki farkı tespit etmeleri için sosyal medya üzerinden bir resim paylaştı.

Bilindiği üzere dünya genelinde güvenlikle ilgili veri toplayan ve analiz eden CIA, personel alımı yaparken çok dikkatli insanlar alıyor.

Diğer yandan bu kısımda ise CIA, bir fotoğraf paylaşarak detaycılığa sahip olduğunu düşünen insanların kendisini test etmesini sağladı.

CIA, sosyal medya hesabından aynı açıdan çekilmiş 2 resim paylaşarak aradaki 10 küçük farkı bulmalarını istedi. Bu arada bazı kullanıcılar, soruda bir hile olduğunu fark etti.

CIA tarafından paylaşılan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında“Gözlem becerilerinizi test edin. Aşağıdaki fotoğraflarda yer alan 10 farkı görebiliyor musunuz? Eğer hepsini bulduysanız, yarın tekrar kontrol edin” paylaşımını yaptı.

İŞTE RESİM ARADAKİ 10 FARKI BULUN

%99 resimdeki 10 farkı bulamadı. Sosyal medyadaki kullanıcılar, genel olarak çiçeklerin renkleri, demir parmaklık, sönük olan ampül, sırt çantası takmayan adam gibi detaylar fark edilmedi.

2 RESİM ARASINDAKİ FARKLARI GÖSTEREN RESİM

Diğer yandan ise nadir olacak cinsten iş yaşandı, bazı kullanıcılar 10 taneden fazla fark bulduğunu yazdı. Özellikle fotoğrafın solunda kalan siyah arabanın alttaki fotoğrafta arması bulunuyor.

Son olarak CIA yine hesabından yaptığı paylaşımında “Kaç tane buldunuz? 10’dan fazla fark bulabildiyseniz, iyi bir iş çıkardınız. paylaşımında bulundu.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (5)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 1 hafta önce

hepsini bulmam1dk aldı

Anonim 1 hafta önce

Ben 11 tane buldum. Saydım da… O nasıl oldu? 🙂

Anonim 1 hafta önce

Ben bulmuştum hepsini.

Anonim 1 hafta önce

Ben bulmuştum lan hepsini.

zapatizta 1 hafta önce

üste göre 11 olmalı yada biri arabanın BMW armasını araklamış