Iron Man karakterini bir kez de olsa gerçekte nasıl olur diye, aklınızdan geçirmişsinizdir. İşte bu fikri Youtube video platformandaki 8,84 Mn aboneye sahip olan The Hacksmith isimli kanal gerçekleştirdi. Daha önce de Batman, Örümcek Adam gibi birçok süper kahramanın silahlarını yapmışlardır. Bu kez ise daha fantastik işe adım atarak Iron Man’ın en güçlü özelliği olan plazma eldiveni için işe koyuldular. Neredeyse filmdekinden daha da iyi olan fantastik eldiven her şeyi ikiye bölüyor. Demiri bile saniyeler için kesiyor.

Iron man eldiveni

Ünlü Youtube kanalı the Hacksmith neredeyse makineler konusundan farklı boyutlarda yaşıyorlar. Daha önce dünyanın ilk 20.000 wattlık ışın kılıcını yapan, Captain America’nın kalkanına imza atan kanal olağanüstü işler yapmaya devam ediyor. Bu sefer ise hem çok tehlikeli hemde inanılmaz olan hatta filmdekinden daha gerçekçi olan Iron Man eldiveni yaptılar.

Iron Man, Eldiveni Demiri Bile İkiye Bölüyor! VİDEO

Iron Man, bilindiği üzere Robert Downey Jr. tarafından canlandırılmaktadır. Süper kahramanlar arasından en sempatik ve eğlenceli olan Iron Man, dünyada da en çok tanınan kahramanlar arasından yerini almaktadır. Hatta çoğu yerde Iron Man kostümü yapmaya çalışan insanlarla dolu.

Aslında bu Iron Man eldiven yapma işi bu Youtube kanalın ilk işi değil, daha önce de denemeleri olmuş. Bu kez ise işi bir adım daha ileri götürerek plazma eldivenini tamamen gerçeğe dönüştürdüler. Eldiveni rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca elektrikli sırt çantası eldiven kullanmak için de gerekli bir ekipmandır. Ama ne olursa olsun yaptıkları işin son derece etkili olduğu ortadadır.

Video da görüldüğü üzere arabayı, demiri saniyeler içinde böldüğünü görebiliriz. Tabi filmlerdeki yada oyunlardaki görsel efektler kadar etkileyici olmasa da yine de insan gözünü alamıyor. The Hacksmith kanalının ileri de daha farklı çılgınlıklarını göreceğiz.


Kaynak : https://io9.gizmodo.com/these-youtubers-made-an-iron-man-glove-with-a-real-plas-1843629596
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 sene önce

halal olsun