Pekin’de uzman olan doktor, virüsün ”özellikle soğuk ortamlardan korkmadığını” söyledi. Birkaç ay boyunca -4°C’de ve yirmi yıl boyunca -20 ° C’de hayatta kalabileceğini iddia etti. Virüsün hala çok tehlikeli olduğunu ve tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini belirtti.

Çinli Uzman: Korona Virüs Eksi 20 Derecede 20 Yıl Yaşayabilir!

koronavirüs eksi 20 derecede yaşar

Korona virüs, önde gelen bir Çinli uzmanın iddiasına göre, eksi 20 santigrat derecede 20 yıl boyunca hayatta kalabilir. Devlet medyasına göre, Çin’in Covid-19 uzman ekibinin bir üyesi olan Profesör Li Lanjuan, virüsün soğuk koşullara dayanma konusundaki istisnai yetenekleri nedeniyle ülkeler arasında kolayca taşınabileceğini söyledi.

Epidemiyolog Çinli yetkilileri, enfeksiyonun yayılmasını önlemek için somon da dahil olmak üzere ithal dondurulmuş gıda ürünlerinin denetimini sıklaştırmayı talep etti.

Prof Li Hangzhou bir toplantıda’‘ “Yeni korona virüs özellikle soğukluktan korkmuyor. Virüs birkaç ay boyunca eksi dört santigrat derece ve 20 yıl eksi 20 santigrat derecede yaşayabilir. Bu, virüsün neden bol miktarda dondurulmuş gıda içeren deniz ürünleri pazarlarında birkaç kez keşfedildiğini açıklıyor. Virüsün ülkeler arasında dolaşması mümkündür” açıklamalarında bulundu.

Çinli Yetkililer Virüsün Avrupa’dan Geldiğini İddia Ediyorlar!

Çin hükümeti yaptığı açıklamda virüsün, ”Avrupa’dan geldiğini” iddia ederek genom verilerini en son salgında paylaştı fakat oraya yayılan virüsten farklı olarak bir süredir dondurulmuş gıdada gizlendiğini belirttiler.

Avrupalı ​​somon üreticileri ise bir süre önce Çin’de balık pazarında somon balığında çıkan virüsün olduğunu onayladı. Diğer yandan ise Çin başkentindeki onbinlerce insana Covid-19 testi yapılmaya devam ediyor, mahalleler tekrar karantina alındı ve okullar tekrar kapatıldı.


Kaynak : https://www.dailymail.co.uk/news/article-8440779/Coronavirus-survive-TWENTY-YEARS-temperatures-minus-20C-claims-Chinese-expert.html
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!