Clint Eastwood’un Yeni Filmi: Paris’e 15:17

Ana Sayfa Haber Sinema Clint Eastwood’un Yeni Filmi: Paris’e 15:17
  Clint Eastwood, 2015’te Paris trenindeki terör saldırısını önleyen yolcuların gerçek hikayesine dayanan bir filmin yönetmenliğini yapacak.

Eastwood, 15:17 Paris’e: Bir Terörist, Bir Tren ve Üç Amerikan Kahramının Gerçek Hikayesi isimli kitabı beyazperdeye uyarlayacak. Kitap, Spencer Stone, Anthony Sadler ve Alek Skarlatos’un 2015 yılında Amsterdam’dan Paris’e giden bir hızlı trende ağır silahlı bir adamı durdurmasını anlatıyor.

Eastwood’un  bu film projesi,gerçek hayattaki insanlara olağanüstü durumlarda yaptıklarını konu alan filmlerinden en sonuncusu.

Bir yolcu uçağını Hudson Nehiri’ne indiren pilot Chesley “Sully” Sullenberger’in hikayesini anlattığı “Sully” filmi, 2016 yılında gösterime girmişti.

İyi Kötü ve Çirkin , Birkaç Dolar İçin, Affedilmeyen, Milyonluk Bebek ve Gran Torino filmlerindeki oyunculuğuyla hafızalara kazınan efsanevi oyuncu Clint Eastwood; yönetmenliğini üstlendiği American Sniper ve Sully gibi filmlerle oyunculukta olduğu kadar yönetmenlik alanında da başarısını kanıtladı.

Fransız Onuru

Hikayenin kahramanlarından Sadler, bir askeri görevli ve Skarlatos, Oregon Ulusal Muhafızları üyesiydi.

Saldırı sırasında vurulan İngiliz işadamı Chris Norman ve Mark Moogalian da dahil olmak üzere  bu kişiler, silahlı adamlarla mücadele etme cesaretini gösterdikleri için Fransa’nın en büyük ödülü Legion d’honneur ile onurlandırıldı.

Bu yılın ilerleyen bir tarihinde filmin çekimine başlanacak.

Kaynak : http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-39665619

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir