Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete” programı çerçevesinde önde gelen sektörlerin temsilcileri ile bir araya gelecek.

Bakan Nebati Duyurdu! Enflasyon Toplantısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Bakan Nureddin Nebati yarın İstanbul’da sektör temsilcileri ile görüşerek bir dizi toplantı gerçekleştirecek.

Gıda, beyaz eşya, yapı malzemeleri ve mobilya dahil olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren iş dünyası temsilcilerinin yer alacağı toplantıda, son dönemde yaşanan fiyat hareketleri hakkında geniş bir bir değerlendirme yapılacak.

Bakanlığın fahiş fiyat uygulamalarına başvuranlarla ilgili yaptığı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlar da sektör temsilcileri ile paylaşılacak. Piyasadaki fiyat mekanizmasını bozanlara yönelik yapılan denetimler hakkında bilgiler vermesi beklenen Bakan Nebati’nin enflasyonla mücadelede konusunda sektör temsilcilerinden destek talep etmesi de bekleniyor.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 5 ay önce

Ben, birikimlerimi hem cumhuriyet altını ve hem euro olarak biriktiriyorum. Bu hükümet kusura bakmasın ama ben altınımı nah yatırırım bankaya. Euro konusunda ise benden para kesilmiyor ve direk Euro hesabıma yatırıyorum her ay. Para kesilmemesi iyi bu döviz yatırdığım zaman bankaya. Ben birikintilerimi çalışarak alın teriyle kazanayım elin adamı bankaya yatırın desin altınlarımızı öyle mi? Birde para kesilecek o birikintilerden kesin ve devlete gidecek kesintiler. Millet uyandı ey Tayyip, sizin bu yaptıklarınızdan sonra.