Neredeyse Dünya’nın her yerine yayılan corona virüsü, oldukça hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor ve son olarak ülkemizde de ölüm ile sonuçlandı. Dün yapılan açıklamada 191 kişi ülkemizde corona’ya yakalandı. 8. günde bu rakam oldukça yüksek diyebiliriz. Çok fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

Bu konu ise bildiğiniz gibi bütün Dünya’nın gündemine oturmuş durumda. Corona virüsü ile ilgili dün Mark Rober isimli Youtube kanalı paylaştığı “Mikropların Yayılmasını Görmek (Corona Virüs)” isimli bir video paylaştı ve video 1 gün bile geçmeden 4.5 milyon izlendi.

Corona Virüsün Nasıl Yayıldığını Anlatan Video 1 Günde 4 Milyon İzlendi

Videoda eğer ki mikropları görebilseydik, çok daha dikkatli olur ve daha az hastalanabilirdik, temalı bir konu işleniyor.

KoronaVirüsün Nasıl Yayıldığını Anlatan Video 20 Milyon İzlendi

Bu konuyu ise 3. sınıfta okuyan çocukların ortamında deniyor. Glo mikrop tozu adı verilen bir madde ile bulaşan mikropları görebiliyor. Bunu direkt tozu döktükten sonra göremiyor. Ancak üzerine siyah bir ışık açıp görebiliyor. Çocukların dokundukları alanı yine aynı toz ve ışık ile görmek isteyen youtuber, ilginç bir manzara ile karşılaşıyor.

Corona Virüsün Nasıl Yayıldığını Anlatan Video 1 Günde 4 Milyon İzlendi

İnanın neredeyse bütün yüzey mikroplar ile doluydu. Videoda genelde nasıl ellerimizi ve kullandığımız cep telefonları vb. günlük eşyaları temizleyebiliriz bu konulardan da bahsediliyor.

Videoya geçmeden önce belirtmek istediğim bir konu daha var. Ellerimizi pek fazla temizleme fırsatımız olmayabilir. Ancak belirli yüzeylere dokunduktan sonra sakın ellerinizi yüzünüze, gözünüze ve ağzınıza sürmeyin.

İşte Mikropların Yayılmasını Görmek (Corona Virüs) isimli o video


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER