Corona virüsü ile ilgili Mark Rober isimli Youtube kanalı paylaştığı “Mikropların Yayılmasını Görmek (Corona Virüs)” isimli bir video paylaştı.

Corona Virüsün Nasıl Yayıldığını Anlatan Video 1 Günde 4 Milyon İzlendi

Videoda eğer ki mikropları görebilseydik, çok daha dikkatli olur ve daha az hastalanabilirdik, temalı bir konu işleniyor.

KoronaVirüsün Nasıl Yayıldığını Anlatan Video 20 Milyon İzlendi

Bu konuyu ise 3. sınıfta okuyan çocukların ortamında deniyor. Glo mikrop tozu adı verilen bir madde ile bulaşan mikropları görebiliyor. Bunu direkt tozu döktükten sonra göremiyor. Ancak üzerine siyah bir ışık açıp görebiliyor. Çocukların dokundukları alanı yine aynı toz ve ışık ile görmek isteyen youtuber, ilginç bir manzara ile karşılaşıyor.

Corona Virüsün Nasıl Yayıldığını Anlatan Video 1 Günde 4 Milyon İzlendi

İnanın neredeyse bütün yüzey mikroplar ile doluydu. Videoda genelde nasıl ellerimizi ve kullandığımız cep telefonları vb. günlük eşyaları temizleyebiliriz bu konulardan da bahsediliyor.

Videoya geçmeden önce belirtmek istediğim bir konu daha var. Ellerimizi pek fazla temizleme fırsatımız olmayabilir. Ancak belirli yüzeylere dokunduktan sonra sakın ellerinizi yüzünüze, gözünüze ve ağzınıza sürmeyin.

İşte Mikropların Yayılmasını Görmek (Corona Virüs) isimli o video


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER