Çarşamba günü PUBG Corporation ve Tencent, devam eden korona virüs salgını nedeniyle bir sonraki açıklamaya kadar PUBG Mobil Pro Ligi'nin çevrim içi olarak devam edileceğini bildirdi.

Şirket ”Personel ve oyuncularımızın güvenliği ve sağlığı önceliğimizdir. Bu sebeple, korona virüs salgını ile öngörülemeyen durumlar sebebi ile Pubg Mobile Pro League Güney Asya 2020’yi online etkinliğe dönüştürmeye karar verdik” açıklamasını yaptı.

Pubg Mobile Turnuvası Online olarak Devam Edecek

pubg mobile online

Turnuvalar 19 Mart’tan itibaren izleyici ve taraftar olmadan başlayacak. Yani bir nevi seyircisiz oynanacak. Yapılan açıklamada, ”Youtube ve Facebook gibi sosyal medya kanalları ile canlı turnuvaları izleyebilirsiniz” açıklaması yapıldı.

Şirket, ”Pubg Mobile” ile ilgili tüm gelişmeleri değerlendirdiklerini ve tavsiye edilen önlemlere uyuyoruz” diye ekledi.

Korona virüs nedeni ile Tencet Games’de online olarak turnuvaları gerçekleştiren şirketler kervanına katıldı. Bundan önce birçok ülke ve kurumda online hizmetlere geçtiğini duyurmuştu.

Korona Virüs Engeli

pubg mobile online webhakim

En azından online olarak da devam ediyor olması güzel bir şey, zira büyük oyuncuların çoğu programlarını ve etkinliklerini iptal ettiğini duyurmuştu. Facebook F8’i, Microsoft MVP Zirvesini, Google G/Ç 2020’yi programlarını iptal ettirdiler.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://beebom.com/pubg-mobile-pro-league-online-coronavirus/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!