E-Nabız ekranına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “Keşfet” menüsü altındaki “Aşı Takvimi” sekmesine tıklayın. Açılan ekranda aşı takvimi görülecektir. Bu ekrandan aşı kartı indirmek için “Elektronik Aşı Kartını PDF Olarak İndir” butonuna basın.

Covid-19 Aşı Kartı Nasıl Alınır?

Covid-19 Asi Karti Nasil ve nereden alinir

Kimlik kartının üzerinde yer alan karekod okutulduğunda sistem e-Nabız’a yönlendiriyor. İngilizce ve Türkçe olarak ekranda, “Aşı kimliği 12345678910 TC Kimlik numaralı ve Z12345678 pasaport numaralı, ‘y kişisine aittir. Bu kimlik 31.10.2021 tarihinde T.C Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulmuştur” ifadeleri yer alıyor.

E Nabız İle Aşı Kartı Nasıl Alınır?

E Nabız üzerinden almak için yapmanız gereken işlemlere bakalım.

1- İlk olarak e-Nabız ekranına giriş yapın.

2- Giriş yaptıktan sonra “Keşfet” menüsü altındaki “Aşı Takvimi” sekmesine tıklayın.

4- Açılan ekranda aşı takvimi görülecektir. Bu ekrandan aşı kartı indirmek için “Elektronik Aşı Kartını PDF Olarak İndir” butonuna basın.

5- Son olarak açılan dosyayı çıktı olarak alabilirsiniz.

Covid-19 Aşı Kartı Almak İçin Tıklayın

HES UYGULAMASI İLE AŞI KARTI NASIL ALINIR?

HES ile aşı kartı almak için yapmanız gerekenlere bakalım.

1- İlk olarak HES uygulamasına giriş yapın.

2- Daha sonra pasaportunuzun hesabım bölümünden tanımlanması gerekiyor. Ardından ‘Pasaportlarım’a gelerek ekle tuşu seçip pasaport numarası girin.

3- Ana ekrana dönerek ‘Covid-19 aşı bilgilerim’ kutucuğu seçin.

4- Son olarak ekrandan ‘Aşı kartlarımı’ tıklayıp ardından ekranın en altına gelen ‘Aşı kartı oluştur’ seçeneğini tıklayın.

Bu arada bir not eğer 2.doz olmadıysanız aşı kartı çıkmayacaktır.

Not: 1 Bu işlemin ardından aşı kartında pasaport bilgilerinin yer alması isteniyorsa seçim yapılarak devam edilecek. Eğer seçim yapmadan devam edilirse kart kayıt olunan mevcut kimlik bilgileriyle oluşturulacak.

Not:2 Farklı bir pasaport bilgisinin aşı kartında yer alması isteniyorsa “Hesabım” bölümünden tanımlama yapabilecek. Daha önce tanımlanan pasaport numarası varsa numaranın seçileceği bir uyarı ekranı ile karşı karşıya kalınacak. Ekranda çıkan pasaport numarası seçilip devam edilirse kimlik kartı kısa sürede oluşturulacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER