Koronavirüs nedeni ile uzaktan eğitim 31 Ağustos’ta açıldı. Yüz yüze eğitim ise 21 Eylül tarihinde açılacak. Yalnız okul açılmadan tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bu arada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül’de 1. sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu. Ayrıca Çocuğunu Okula Göndermek İstemeyen Aile Ne Yapacak? haberimizde detaylarına bakalım.

Diğer yandan ise çocuğunu okula göndermek istemeyen aileler ise okul idaresine mazeret bildirdiği takdirde öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.

Bakanı Ziya Selçuk, dün yaptığı açıklamada “21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime sadece halihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız.” açıklamalarında bulundu. 1. sınıflar uyum haftasında 1 gün diğer haftalarda ise 2 gün okula gidecek.

Yok Yazılmayacak

Çocuğunu Okula Göndermek İstemeyen Aile Ne Yapacak

Çocuğunu okula göndermek istemeyen aileler merak ettiği konunun detaylarını ise Bakan Selçuk açıkladı; “Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır.” açıklamalarında bulundu.

“Okulda Kalkış Süreleri Kısaltılacaktır”

Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgiler ile, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak, azaltılacaktır ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri kısaltılacaktır. Dahası eğitim, yüz yüze eğitime ek olarak uzaktan eğitim yolu ile devam edecektir.

Her Türlü Tedbir Alınıyor

Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim ikisi bir arada devam edecek. Ayrıca sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacaktır.

Bakan Selçuk; ”Yüz yüze eğitimde temizlik ve hijyen konusunda, Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun rehberliğinde her türlü tedbiri alıyoruz. Okul hayatını daha önce tecrübe etmemiş olan birinci sınıf öğrencilerimizi; seyreltilmiş sınıflarımız, eğitim programımız, sosyal mesafeye riayet ederek oynayacakları temassız oyunlarımız, titizlikle çalışılmış uyum haftası içeriklerimiz ve elbette ki bu süreci omuzlayacak öğretmenlerimizin gayretleriyle karşılayacağız. “açıklamalarında bulundu.

Dilekçede Belirtmeleri Yeterli

Diğer yandan ise velilerin okul yönetimine yazdıkları dilekçede çocuklarını göndermeme nedeni olarak “kronik rahatsızlık” yada “endişe duyduklarını” yazmaları yeterli olacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER