Zenginin malı züğürdün çenesi yorar derler ya işte bu da o cinsten. Counter Strike tarihinde bir ilk gerçekleşti. AK-47 sanal silah 1 milyon dolardan fazlaya satıldı. Yani ortalama olarak 35 milyon TL yapıyor.

CS 2’de AK-47 1 Milyon Dolardan Fazlaya Satıldı!

Ocak 2024’te, StatTrak Fabrikasında Yeni Model 661 AK-47 Kasası Sertleştirilmiş ilk modelin çıktığını doğruladı.

İlk söylentilere göre değeri 2 milyonlar olarak konuşuluyordu. Ama isteyene değil verene bak misali silaha ödenen para 1 milyon dolar oldu.

Bu kadar pahalı olmasının nedeni, 661 Yüzey Sertleştirilmiş modelinin en çok aranan model olması ve Fabrikadan Yeni Çıkmış ve StatTrak’ta olması onu daha da nadir hale getirdi.

Sadece 661 desenini elde etmek için son derece şanslı olmanız gerekiyor. Çünkü sertleştirilmiş yüzey için yaklaşık 8500 farklı desen mevcut.

Ardından, kostümü fabrikadan yeni çıkmış bir StatTrak’a dönüştürmek için takas için doğru kaplamaları bulmanız gerekecek; bu da giderek nadir ve pahalı hale geliyor.

CS2’nin en büyük kostüm koleksiyoncularından ikisi olan Sam “roflm0nster” Alexander ve Oliver “zipel” Behrensdorff bir satış gerçekleştirdi.

Her ikisi de kostümün satıldığını internette duyurdu. Ancak alıcının tam olarak kim olduğu ve kostüm için ne kadar ödedikleri açıklanmadı; Roflm0nster, “1 milyon dolarlık tekliflerin birçok kez reddedildiğini” dile getirdi.

Bu nedenle, kaplamanın alıcıya en az 1 milyon dolara mal olduğunu söyleyebiliriz, bu da onu şimdiye kadar satılan en pahalı silah görünümü haline getiriyor.

Eğer fiyatının 1,5 milyon doların üzerinde olduğu açıklanırsa, bu onu Counter-Strike’ın en pahalı ürünü yapacak. Şu anda Counter-Strike’ın en pahalı ürünü Fabrikadan Yeni Çıkmış 387 desenli Sertleştirilmiş Karambit’tir.

Mavi bir mücevherdir. Genellikle CS2‘deki en pahalı bıçak olduğu düşünülür. 2016 yılında, 100.000 doların biraz üzerinde bir fiyata satın alınmıştı.

Kaynak : https://www.dexerto.com/counter-strike-2/counter-strike-2s-most-expensive-skin-sells-for-jaw-dropping-1-million-2762918/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER