Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlere bir müjde vermek istiyorum. Geçmişte adı bir dönem işkence ile anılan Diyarbakır Cezaevini yakında boşaltıyor ve kültür merkezi olarak sizlerin hizmetine sunuyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Çözüm süreciyle ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Evet süreci biz başlattık ama sonlandıran biz olmadık. HDP’nin gizli gündemleri ve art niyetleri sonlandırdı.” dedi.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’daki ziyaretlerinin ardından toplu açılış törenine geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: Türkiye’nin diğer şehirleri gelişirken terör Diyarbakır’ı sefalete, işsizliğe mahkum etti. Biz ret, inkar, asimilasyon politikalarını ortadan kaldırıp hak ve özgürlük eksenli bir anlayışa yöneldik.

Bu ülkede en çok Kürt kanını PKK dökmedi mi? Köylerin boşalmasına sebep olmadı mı? Hangi demokraside altyapı, üstyapı hizmetleri için verilen araçlar hendek ve çukur kazmak için kullanılır?

Sizlere bir müjde vermek istiyorum. Geçmişte adı bir dönem işkence ile anılan Diyarbakır cezaevini yakında boşaltıyor ve kültür merkezi olarak sizlerin hizmetine sunuyoruz.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Bu istismarcılar sürekli Kobani diyorlar ya. Oraya gidin bakalım Kürt kardeşlerimize neler çektiriyorlar. Çocukları silah altına alıyorlar, 13 yaşındaki Kürt kızlarımızı dağa kaçıranlar bunlar değil mi? Bunlar hangi namustan bahsediyorlar? Bunlarda ne edep ne namus var. Bunlar kirli. Her türlü riski göze alarak başlattığımız çözüm sürecini sizler biliyorsunuz. Yeter ki anneler ağlamasın, akan kan dursun, her meşrepten her inançtan insan kardeş olsun dedik. Samimiyetle başlattığımız bir süreci provoke ettiler. Zehirledir. Bu tuzağa düşmediğiniz için her birinize saygılarımı sunuyorum.

Cumhurbaskani Erdogan'dan Onemli Aciklamalar

“BUNLARIN OLDUĞU YERDE ÖRF KALMAZ”

Bunlar, unutmayın Kürt düşmanı. Çünkü bunlar insanlık düşmanı. Bunlar coğrafyamızın, medeniyetin düşmanı. Bunların olduğu yerde vicdan, örf kalmaz. Bunlar 1940’lı yıllardaki tak parti yönetimindeki CHP zihniyetinin günümüzdeki versiyonudur. Şimdi CHP, HDP, İYİ Parti beraber yürüyorlar mı? Al birini vur ötekine. Bunların birbirinden hiç farkı yok. HDP’nin İstanbul ve diğer şehirlerde CHP’ye verdiği destek bu ideolojik akrabalıktır.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!