Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi! 439 Bin Yeni İstihdam

Ana Sayfa Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi! 439 Bin Yeni İstihdam
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yıl müjdesini şimdiden verdi. İstihdam ve yatırım seferberliği ile yeni yıla iyi bir giriş yapılacak. Yeni yılda toplam 439 bin kişinin istihdam haberi duyanlara heyecanlandırdı. İşte istihdam haberinin tüm ayrıntıları…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, istihdam yapılması konusunda çağrılar yapmıştır, bu doğrultuda istihdam için çalışmaların başlatılması talimatları verilmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısından hemen sonra kamuda ve özel sektörde memur alım süreçleri hız kazanmak ile birlikte yapılacak olan alımların bir çoğu İŞKUR üzerinden yürütülmeye başlandı.

439 Bin Yeni İstihdam

İŞKUR’ un personel aramakta olan işletmeleri desteklemek amaçlı teşvik primleri, vergi indirimleri ve maaş ödemeleri gibi hizmetler sağlamakta olduğu bilinmektedir. Bu doğrultuda işverenler de nitelikli personel arayışını bir çözüme kavuşturmak için İŞKUR üzerinden ilanlar yayınlanmaya devam etmektedir. İŞKUR’un devam ettirdiği bir çok projede, 2019 yılı itibari ile 439 bin kişinin istihdam edilmesi planlanmaktadır. İstihdam haberlerinin detayları..

SABAH GAZETESİNDE YER ALDI

Sabah Gazetesi Hazal Ateş’in aktardıklarına göre 2019 yılında İŞKUR tarafından meslek belgeleri ve iş gücü eğitimi belgeleri verilecek. Bu arada bu belgelerde sayının 1 milyon, iş gücü eğitiminde ise sayının 2 milyon olduğu ibarelerine yer verilmektedir. İstihdama ek teşvik ve ilaveler sağlanarak, istihdam hedeflerinin karşılanması amaçlanmaktadır.

TYP KAPSAMINDA 70 BİN İSTİHDAM

(TYP) Toplum Yararına Program kapsamında toplam da 70 bin kişilik işe alım olacak. Yavaş yavaş bu alımlar yayımlanacak daha sonra belirlenen istihdam hedefine ulaşmak için bu süreçler yönetilecek.

180 BİN KİŞİNİN SİGORTA PRİMİNİ DEVLET ÖDEYECEK 

İstihdam hedefinin yakalanmasında, personel almak isteyen şirketlerin, işletmelerin, nitelikli personel ihtiyacını karşılamak; İŞKUR’a başvurmaları durumunda çalıştırdıkları personelin sigorta primlerini İŞKUR ödeyecek.

ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ

Nitelikli iş gücü yetiştirme programı, personel alımı yapan işletmelerin İş Başı Eğitim Programı dahilinde; personellerin maaşlarını yarısı ilk etapta devlet tarafından ödenecek

439 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM OLUŞTURULACAK

Hedeflenen sayıya ulaşması konusunda, toplamda 439 bin kişilik istihdam olanağı oluşturulacak. Bu istihdam hedefleri ile sene sonuna kadar toplam da 1 milyon 250 bin kişilik iş olanağı oluşturulacak.

Kaynak: https://www.isinolsa.com/ekonomi/439-bin-kisi-istihdam-edilecek-cumhurbaskani-erdogan-acikladi-h23437.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir