Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin açılış töreninde konuştu.

Sınır ötesine yapılan hava harekatını hatırlatan Erdoğan, kara harekatı mesajı verdi.

Erdoğan, “İHA, SİHA ve uçaklarımızla teröristlerin tepesindeyiz. İnşallah kısa bir süre içinde tankımızla ve topumuzla hepsinin kökünü kazıyacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Flaş Açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Bağlantı Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında sınır ötesine kara harekatı mesajı verdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

  • Yusufeli Barajı, Türkiye’de ilk, dünyada 5. sırada yer alıyor.
  • Ekonomimize senelik 5 milyar liralık katkı değer üretecek.
  • Her aşaması kayda alınan projenin belgeseli bu akşam TRT ekranlarında olacak.
  • Tüm çalışanlarını canı gönülden tebrik ediyorum.

KÜRESEL DÜZEYDE SÖZ SAHİBİYİZ

Son 20 yılda demokrasiyi, hak ve özgürlükleri geliştirmek için de çok büyük çaba sarf ettik.

Biz bunları yaparken hangi tuzakların kurulduğunu hepiniz biliyorsunuz. 2023 hedeflerine birileri dudak büktü. Türkiye bugün küresel düzeyde söz sahibi olma konumuna geldi.

Dünyanın genelinde ekonomik krizler varken biz olumlu yükselişi konuşuyoruz. Türkiye artık küresel dalgalanmalar karşısında güçlü duruş sağlayacak bir alt yapıya sahiptir.

Bu başarıyı milletimizle bir olmamıza borçlu olduğumuzu biliyoruz. Şimdi ülkemizi bir adım daha ileri taşıyarak yeni bir dönemin kapılarını aralamanın eşiğindeyiz.

Bu süreci de arkamızda bıraktığımızda Türkiye Yüzyılı’nın önünü tamamıyla açmış olacağız. TOGG’u teknoloji alanında Yusufeli Barajını, alt yapı konusunda öncü göstergeler olarak görüyoruz.

KARA HAREKATI MESAJI

Buradan açıkça ifade ediyorum. Biz anlaşmalarda üzerimize düşenleri yerine getirdik. Teröristler için yolun sonu geldi. Bu saatten sonra bizim için tek bir ölçü vardır.

O da vatandaşlarımızın güvenliğidir. Irak ve Suriye sınırlarında bu güvenlik çizgisini olması gereken yere çektik. Bundan sonra da buna kimse mani olamaz, kimse karşı çıkamaz.

İHA, SİHA ve uçaklarımızla teröristlerin tepesindeyiz. İnşallah kısa bir süre içinde tankımızla ve topumuzla hepsinin kökünü kazıyacağız.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER