Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin salgınla mücadeledeki örnek başarısız bilhassa yurt dışındaki vatandaşlarımız tarafından takdir ediliyor”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi

erdogan son dakika

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye’deki Millet Kütüphanesi’nde gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur, sürpriz buluşmayı sosyal medya hesabından duyurdu.

Ankara’daki Millet Kütüphanesi’ne giderek sürpriz yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bir araya geldi ve onlarla sohbet etti. Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur, sürpriz buluşmayı sosyal medya hesabından duyurdu.

Cesur yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Millet Kütüphanesinde gençlerle buluştu. Sürpriz bir program oldu. Gün içersinde buluşmadan videolar @RTErdogan sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Erdoğan’dan bayram ikramiyesi ve emekli maaşı açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Ofisi’nde Uluslararası Demokratlar Birliği Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyeleri kabulünde açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan: “Türklerin hor, hakir görüldüğü günler artık geride kaldı. O iş bitti. Sizlerin başarısı bizim başarımızdır. Çok ciddi mücadeleler verdik. Tüm dünyada yaşayan vatandaşlarımızın oy kullanma hakkını kazandıran biz olduk. Bizden öncekiler lafını yaptı ama icraatını biz yaptık.” ifadelerini kullandı. Erdoğan ikramiyeler ve maaşlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı

BAYRAM İKRAMİYESİ VE EMEKLİ MAAŞI

Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık.

Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 ‘TL’ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık.

Biz göreve geldiğimizde emekli maaşlarının 66 TL’den başladığını söylemek isterim. Emeklilerin şartlarının daha da iyileşmesine hazırlanıyoruz. Hizmet ve turizm sektörü başta olmak üzere salgından etkilenen çeşitli alanlarda sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Dükkanı kapana her kardeşimizin derdi bizim derdimizdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Koronavirüs Salgınıyla ilgili açıklamalar geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) heyetini kabul etti.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Salgın nedeniyle insanlık olarak sancılı günler geçiriyoruz. Temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek inşallah bu hastalığın üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Ülkemizin salgınla mücadeledeki örnek başarısız bilhassa yurt dışındaki vatandaşlarımız tarafından takdir ediliyor. Bugüne kadar 157 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa yardım gönderdik.

Türkiye bu salgın sürecinden çok daha güçlenerek çıkacaktır.

Erdoğan'dan Koronavirüs Salgınıyla ilgili açıklamalar

Korona virüs salgını sebebiyle yaşadığımız zorlukların özellikle ülkemiz ve milletimiz için yeni müjdelere kapı aralayacağına inanıyoruz. Allah’ın izni ve inayetiyle Türkiye bu salgın sürecinden çok daha güçlenerek çıkacaktır.

Milletin sıkıntısını siyasi ikbal kapısı olan gören muhterislere aldırmadan, tedbirlere sarılıp, takdire teslim olarak, salgınla mücadelemize devam edeceğiz.

Krizin başından bu yana 142 ülkeden 100 bini aşkın vatandaşımızı Türkiye’ye getirdik. Uğur Şahin ve Özlem Türeci hocalarımızın aşı geliştirmedeki başarısı insanımızın neler yapabileceğini gösterdi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER