Kabine Toplantısı sonrası EYT ve sözleşmeliye kadro gibi önemli konulara ilişkin son dakika açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

Beştepe’de gerçekleştirilecek kritik toplantı için geri sayım sürüyor. Çoğunlukla 15 günde bir gerçekleştirilen kritik toplantıda EYT ve sözleşmeliye kadro gibi milyonların merakla beklediği konular ele alınacak.

600 Bin Kişi Bekliyor! Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Olacak!

Cumhurbaskani Erdogan'dan Kritik Aciklamalar

Kabine Toplantısına saatler kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı sonrası sözleşmeliye kadro ile EYT (Emeklilikte yaşa takılanlar) gibi pek çok konuda açıklamada bulunacak.

KABİNE TOPLANTISINDA ELE ALINACAK KONULAR

Kabine toplantısında masaya gelecek en önemli konulardan biri sözleşmeli personele kadro beklentisi olacak.

Sözleşmeliye kadro hakkında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kamudaki sözleşmeli personeli kapsayan düzenlemenin son halini Cumhurbaşkanı Erdoğan pazartesi günü açıklayacak.”

Öte yandan Bakan Bilgin, “Sözleşmeli memurları bu ayın içerisinde kadrolu hale getireceğiz. Çalışmayı tamamladık” şeklinde konuşmuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bakanlığının 2023 bütçesinin sunumunda sözleşmeli personelin kadroya geçiş çalışmasının bu ay tamamlanacağını söylemişti.

Kabine toplantısında EYT çalışmaları konusu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘la görüşülecek. EYT’nin kimleri kapsayacağı, borçlanma ve yaş kriterlerine ilişkin gerçekleştirilen çalışmalarda gelinen son durum Kabine’nin gündeminde olacak.

Son olarak fahiş fiyat uygulaması yapan büyük marketler başta olmak üzere tüm ticaret hayatında önemli yaptırımlar da Kabine Toplantısında ele alınacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER