Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarında artış olmasından dolayı gerek yerel gerek ulusal tedbirler alınıyor. Bilindiği üzere bazı iller de vaka sayısı artış göstermesinden dolayı misafirliğe gitme, nişanlar, çeyizler gibi toplu buluşma alanları yasaklanmıştı. Bu kapsamda ise Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplandı. Peki, gündemde neler var. Sokağa çıkma yasağı olacak mı, 65 yaş üstü kısıtlamalar gelecek mi, detaylarına bakalım.

Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplandı! Sokağa Çıkma Yasağı ve 65 Yaş Üstü Kısıtlamalar Gündemde

son dakika Sokağa Çıkma Yasağı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, Covid-19 salgınına karşı aşı ve ilaç çalışmalarında gelinen son durum masada olacak. Diğer yandan ise salgın ile mücadelede ek tedbir alınıp alınmayacağı değerlendirilecek.

yasaklar korona

Bu arada koronavirüs bazı illerde yoğun şekilde artmakta bu kapsamda hafta sonu için yeniden sokağa çıkma yasağı ile 65 yaş üstüne kısıtlama getirilmesi gündemde. Diğer yandan ise Bilim Kurulu’nun aldığı tavsiye kararları kurul toplantısında karara bağlanacak. Dahası Türkiye’deki Covid-19 vaka sayısı 1900’leri görmüş durumda.

Hem yurt içi hem de sınır ötesindeki terörle mücadele ele alınacak

mücadele

Yeni doğalgaz rezervinin keşfinin ekonomiye yansımaları da değerlendirilecek. Ayrıca hem yurt içi hem de sınır ötesindeki terörle mücadele ele alınacak.

Diğer yandan ise Ersin Tatar’ın cumhurbaşkanı seçilmesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yeni bir dönem başladı.

Seçimlerin ardından 2 ülke arasındaki ilişkiler başta olmak üzere Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler de toplantının gündeminde. Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a karşı mücadelesi de toplantıda değerlendirilecek.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER