William Gibson’ı dünya çapında üne kavuşturan romanı Neuromancer, filme uyarlanıyor. Filmin yönetmenliğini, aksiyon komedi türündeki süper kahraman filmi olan Deadpool’un yönetmeni Tim Miller üstlenecek.

William Gibson’nın Neuromancer siberpunk (siber çılgınlık) romanı, bilim kurgunun üçlü tacı olarak adlandırılıyor. Matrix ve Kabuktaki Hayalet ( Ghost in the Shell) gibi sayısız filmi de etkilemeyi başarmıştır.

Magazin dergisi Deadline’a göre, Deadpool’un yönetmeni Tim Miller ve senarist Simon Kinberg, Fox ile filmi yapmak için imzayı attılar. Miller ve Kinberg, filmi çekmek için ideal bir eşleşme gibi görünüyor. Neuromancer, cesur bir siberpunk bilim kurgu filmi, Deadpool’da Miller’ın rolü ve Kinberg’in dünyası birleşince ortaya mükemmel bir film çıkmayı bekliyor. (Kinberg, ayrıca X-Men filmlerinin en yeni versiyonlarını yazan ve denetleyen Fox’un favori kişisi.)

Romanın yazarı Gibson, 1984 yılında Chiba şehrinde yaşayan Henry Dorsett Case eski bir bilgisayar korsanının ardından Neuromancer’ı yayınladı.

Bugün bildiğimiz bilgisayarların yeni yeni gelişmeye başladığı 1984 yılında Gibson, bilgisayar destekli sanal gerçeklik, bilgisayar korsanları, sibernetik hakkında bir roman yazdı ve bu romanı ile bilim kurgu edebiyatının en prestijli üç ödülüne de layık görülmüştür.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir