Debenhams hacklendi!

Ana Sayfa Haber İnternet Debenhams hacklendi!
Yunus Emre İyitütüncü   26.000 bin kişinin hesabı çalındı.Şirket, onbinlerce Debenhams müşterisinin kişisel ve finansal bilgilerinin çalındığını duyurdu.

Hackerler kişisel verileri hepsini aldı ve Debenhams müşterilerinin onbinlerce finansal ayrıntılarını çaldırdıklarını, şirket bizzat dile getirdi.

Siber saldırı sırasında, bilgisayar korsanları 26.000 müşterinin adlarını, adreslerini ve finansal bilgilerini almaya başardı.

debenhams hacklendiDebenhams’a göre, siber suçlular, DebenhamsFlowers.com’u işleten üçüncü bir şirketi Econmova’nın sistemlerine altı haftadan daha kısa bir sürede  erişebildi.

Debenhams, saldırıyı bulmak için dört Econmova tarafından işletilen tüm siteleri askıya aldı . Ana sitesinin günlük  kullanıcılarına, bilgilerinin ele geçirilmediğinden “emin olmaları” konusunda güvence verdi.

SkyNews’a göre Debenhams’ın CEO’su Sergio Bucher, “Bir siber saldırıya uğradık en kısa sürede Debenhams Flowers web sitesinin askıya alındığı ve tam bir soruşturma başlatılacağını” belirtti.

Müşterilerin bu olaydan etkilendikleri için çok üzgünüz ve etkilenen müşterilere tavsiyelerde bulunmak ve risklerini daha azaltmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

debenhams hacklendiŞirket etkilenen müşterilere olayla ilgili bilgiler verdi. DebenhamsFlowers.com yazı yazarken çevrimdışıydı.

Kazazede olan bankalara başvurmak ve ödemeleri engellemek ve yeni kartlar çıkarmak için Econmova ile birlikte çalışmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Saldırının arkasında kimin olduğu belli değil, ancak bilgisayar korsanlarının Econmova sistemlerine kötü niyetli yazılımlar kullanarak sisteme girmişler.

Bilgi Komisyonu Ofisi, raporların farkında olduğunu ve soruşturma yaptığını söyledi.

Kaynak:http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/05/05/debenhams-flowers-hack-credit-card-details-26000-people-stolen/

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir