Deli Mi Ne cezası internet alemini kullananlar için merak konusu oldu. Deli Mi Ne? kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz, UEFA maçında sahaya atlamıştı. Youtuber’ın aldığı ceza belli oldu.

2019 yılında Vodafone Park’ta Liverpool ile Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa final maçında ” Deli Mi Ne? ” isimli YouTube kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz bir anda sahaya fırlamıştı. Diğer yandan ise Süper Kupa maçında sahaya giren Ali A.Y’nin yanında onları görüntüleyen 4 arkadaşı da gözaltına alınmıştı.

Deli Mi Ne, Youtube Kanalı Sahibinin Cezası Belli Oldu!

Deli Mi Ne cezasi

Sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz’a 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Detaylarına bakalım. NTV’nin haberine göre, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklardan Cantuğ Özsoy katıldı.

Diğer sanıklar Ali Abdülselam Yılmaz, Emre Durmuş, Furkan Yaman’ı ise avukatları temsil etti. Mahkeme Ali Abdülselam Yılmaz’a “yasak alanlara girme” suçundan önce 2 yıl hapis cezası verdi.

Sanığın duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurarak cezayı 1 yıl 8 aya indiren mahkeme, verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Son olarak ise mahkeme ayrıca sanık Ali Abdülselam Yılmaz’ın 1 yıl süreyle spor müsabakalarına girmesinin yasaklanmasına hükmetti.

O Gün Ne Oldu?

2019 yılında Vodafone Park’ta Liverpool ile Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa final maçının 14. dakikasında sahaya atlayarak koşmaya başlamıştı.

Ali Abdülselam Yılmaz, güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak saha dışına atılmıştı. Daha sonra Süper Kupa maçında sahaya giren Ali A.Y’nin yanı sıra onu görüntüleyen 4 arkadaşı da gözaltına alınmıştı.

Youtuber Fester Abdü emniyette verdiği ifadede Süper Kupa Finali’ni izlemek için stadyuma geldiğini, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak kaleye doğru koşmaya başladığını söylemişti.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!