Teksas merkezli, dünyanın en büyük ikinci kişisel bilgisayar üreticisi olan Dell, dünyanın ilk kablosuz şarj destekli dizüstü bilgisayarını piyasaya sundu.

Dell, dünyanın ilk kablosuz şarj destekli dizüstü bilgisayarını dün duyurdu. Yeni modelin adı ise Latitude 7285 olarak aktarıldı. 7285 olarak isimlendirilen yeni model aynı zamanda hem tablet hem de bir PC.

Çalışması için Latitude 7285’in kablosuz şarj klavyesinin yanı sıra kablosuz şarj yastığına da ihtiyaç duyuluyor. Ancak kablosuz şarj klavyesi ve kablosuz şarj pedi ayrı ayrı satışa sunulmaktadır.

Kablosuz Şarj Pedi Metal Yüzey Üzerinde Kullanılmak için Tasarlanmadı

Dell Latitude 7285’in taban fiyatı 1.200 dolardan satışa sunulmaktadır. Ayrıca kablosuz şarj klavyesi ve kablosuz şarj pedinin fiyatı ise 550 dolara satılmaktadır. Dell, kullandığı şarj teknolojisinin manyetizma içerdiğinden, kablosuz şarj pedinin bir metal yüzey üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmadığını söyledi. Kablosuz şarj pedini metal bir yüzeyde kullanmak isterseniz, metalik olmayan bir standın üzerine iki inç koymanız gerekmektedir.

Kablosuz şarj özelliğinin yanı sıra Dell’in yeni Latitude 7285, Microsoft’un Surface Pro dizüstü bilgisayarına benzer bir şekilde 2’si bir arada hem tablet hem de PC olarak tasarlandı.

intel Core i5 ile gelen Dell Latitude 7285, 12 inçlik bir ekrana, 128 GB dahili depolama alanına ve 8 GB’lık RAM’e sahip olacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir