Dondurucu mutfak da bulunması gereken ekipmanların başında gelmektedir. Hatta bazen dondurucu bazı yiyecekler için hayati öneme sahip olabiliyor, o yüzden dondurucu da saklıyoruz. Fakat bu kadar önemli olmasına rağmen bazı yiyecekler dondurucuya gelmiyor, peki hangi yiyeceklerin derin dondurucuda saklanmaması gerektiğini biliyor musunuz?

Dondurucuda Saklamamanız Gereken Yiyecekler

Derin Dondurucuya Konulmaması Gereken Yiyecekler

Derin dondurucuya konulmaması gereken yiyecekler bir hayli fazla, bu yiyecekleri koyduğunuz anda bozulma ihtimali yüksek gelin bunlara birlikte bakalım.

1- Yumurta

Pek çok gıda dondurucuda küçülmektedir. Fakat yumurta bunun tam tersidir. Yumurtayı derin dondurucuya koyduğunuzda şişme yapacaktır ve patlayabilir.

2- Peynir

Peynir, çok fazla donmamak ile birlikte vitaminini kaybedebilir. Dondurucudan çıkardığınızda kesmeye çalıştığınızda un ufak olacaktır. Bu yüzden peyniri dondurmayın.

3- Pirinç

Derin dondurucuda sakladığınız pirinçlerin tadı değişebilir. Dondurulan pirinci tekrar çözdüğünde tadı çok değişmiş olacaktır.

4- Makarna

Pirinç de nasıl tadı değişiyorsa, makarnada da aynı şekilde yemeğin tadı değişecektir. Normal nişasta tadını kaybedecektir.

5- Patates

Patatesleri de derin dondurucuya koymak iyi bir fikir olmayacaktır. Patateslerinde tadını değiştirmek istemiyorsanız, derin dondurucuya koymayın.

6- Mayonez, Ketçap

Mayonez ve ketçap gibi sıvıları da derin dondurucudan uzak tutmanız gerekmektedir. Bunları tekrar dolaptan çıkarıp çözdüğünüzde eski tadını bulamayabilirsiniz.

7- Konserverler

Konserverleri de derin dondurucuda bulundurmak tamamı ile gereksizdir. Bunları koyduğunuzda patlama ihtimali yüksektir. Bu yüzden derin dondurucuya koymayın.

 

Trend içerikler

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!