2167 Devlet Kurumlarına Personel Alınacak, KPSS Şartı yok! Son Başvurular 5 Ekim’de !

Ana Sayfa Haber Eğitim 2167 Devlet Kurumlarına Personel Alınacak, KPSS Şartı yok! Son Başvurular 5 Ekim’de...
  İŞKUR, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) alımlarına yeni kurumlar ve ilanlar eklendi. Bu alanda Belediyeler ve Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere birçok kuruma Kamu Personeli Seçme Sınavı ”KPSS” şartsız personeller alınacak.

Baktığımızda programlar kapsamında yeni alımlar başladı. Bu alanda Çevre Temizliği, Bakım Onarım Personeli ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına 2167 personel alımı yapılacak.

İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

  1. İŞKUR TYP alımları için KPSS şartı istemiyor.
  2. TYP’ye katılmak istiyorsanız İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmasınız, 18 yaşını bitirmiş olmalısınız, emekli, dul, malul ve yetim aylığı almıyor olmalısınız, açık lise ve açıköğretim hariç öğrenci olmaması, TYP programının başladığı gün itibariyle herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olması gerekmektedir.
  3. Bu arada terör örgütleriyle herhangi bir bağlantısı olan adayların tespitinde adayların başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

TYP SEÇİMLERİ NASIL YAPILIR? TYP’YE NASIL BAŞVURULUR?

TYP’ye başvurmak isteyen adaylar aşağıdaki tablodan çalışabilecekleri il, ilçe, uygulama ve kurum alanlarına bakabilir.

Bu arada adaylar İŞKUR temsilcilikleri üzerinden birebir veya İŞKUR e-şube üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ön başvurularını yaptıktan sonra liste yöntemi yada noter kurası ile personel seçimleri yapılır. Bu arada gerektiği durumlarda kontenjanların bir bölümü liste ile bir bölümü kura yöntemiyle gerçekleştirilir. Adaylar başvurmak istedikleri TYP programının kodunu internet e-şube üzerinden yaparak seçtiği uygulama için tercih edilecek seçim yöntemini görebilirler.

Adaylar eğer liste yöntemi ile tercih edilecek bir programa başvuru gerçekleştirecekse İŞKUR’dan meslek danışmalığı hizmeti alması ve o işe yönlendirilmesi gerekir. Bu arada liste yönteminde adaylara yapılacak mülakat ile işe uygun olup olmadıkları da belirlenecektir.

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

Personel alımı

İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) üzerinden Milli Bakanlığı’na bağlı okullar, belediyeler, il-ilçe müdürlükleri ve hastaneler personel alımı yapılıyor.

Personel alımıPersonel alımı Personel alımı

İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) personel alım ilanlarına ulaşmak ve başvuruda bulunmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Bu arada yukarıdaki listede ilanların ayrıntılarını görmek için e-şube üzerinden giriş yaparak, TYP kodu ile arama yapabilirsiniz.

Kaynak: http://www.isinolsa.com/isci-alimlari/kpss-sartsiz-devlet-kurumlarina-2167-personel-alinacak-son-basvuru-h22224.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir