Dgs 2017 Hukuk Kontenjanları Arttı mı?

Dgs 2017 Hukuk Kontenjanları Arttı mı? Bir çok insanın hayalini kurduğu DGS ile hukuka geçmede artık iyiden iyiye sona yaklaşılıyor. 23 Temmuz 2017 Pazar günü yapılan sınav normalde 29 Ağustos’da açıklanması beklenirken 6 Eylül’e sarkmıştı. Bir çok kişiyi yine heyecan dolu dakikalar bekliyordu ve o heyecanlı bekleyiş sona ermiş 6 Eylül’de sonuçlar açıklanmış kimi yerde üzüntü kimi yerde sevinç vardı.

Dgs 2017 Özel ve Devlet Hukuk Kontenjanları

Adaletten mezun olan öğrencilerin kafasında tek bir soru vardı. Dgs 2017 Hukuk Kontenjanları Arttı mı? Kontenjanlar arttı mı azaldı mı? Herkes bunu merakla bekliyordu bazı öğrenciler çok daha fazla beklerken bazıları da kontenjanları yerinde buldu. Bu yıl ki kontenjanlarda Devlet hukuk kontenjanları  ve Özel hukuk kontenjanları  olmak üzere 50 kişilik bir artış gözlenmekte.

Geçen yıl toplamda 1000 kişilik bir sayı varken bu rakam 1050 kişi olmaktadır. Dikkatle bakıldığında bir çok özel üniversite kontenjanları düşürmekle birlikte kontenjanları tamamen kapatmaktadır. Örneğin Devlette ciddi bir atış Dicle Hukuk Fakültesinde görünmektedir. Geçen yıl 13 kontenjan varken bu yıl 19 olmaktadır. Yeni Yüzyıl Hukuk Fakültesi ücretli geçen yıl 12 kontenjan açmış iken bu yıl 0 kontenjana düşürmüştür. İstanbul Bilgi Üniversitesi geçen yıl 17 kontenjan varken bu yıl bu rakam 0 olmaktadır.

Dgs 2017 Kontenjanları ve Hukuk Kontenjanları https://webhakim.com/dgs-2017-kontenjanlari-hukuk-kontenjanlari.html

Dgs ile ilgili katsayı, puan hesaplama, ortalama sonuç tahmin etme bilgileri sayfamızda tartışıyoruz. | Dgs 2017 Soruları Ve Cevapları Tıklayın.

Dgs Hukuk 3.sınıftan başlatan üniversiteler | Tıklayın.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!