Bu yıl sizler için hazırlamış olduğumuz dgs puan hesaplama 2021 editörüne bakabilirsiniz.

Dgs ile ilgili sorularınız için ise yorum yapmayı unutmayın!

DGS Puan Hesaplama Yeni Sistem

[dgs-puan-hesaplama]

Editör ile ilgili bilgi vermek gerekirse, aşağıdaki fotoğraf ekipten bir arkadaşımızın dgs sonucudur. Sizde bunu referans alarak dgs puan hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

dgs puan hesaplama 2021

Biz editörden kendi puanımızı hesapladığımızda alttaki gibi bir sonuç elde ettik.

dgs puan hesaplama 2019

Editörler tahmini geçen senelerin puanlarına göre hesaplandığından tam kesinlik yakalanamıyor, sizde ona göre hesaplama yapın, dikkatli olun diye paylaşmak istedik, ancak üstüne ek yapıp zaten hesaplama yaparsınız diye ben arkadaşımızın sonucunu paylaştım, ona göre hesaplarsınız.

Dgs Hakkında Kısa Bilgi

Ösym Dikey Geçiş Sınavı Ön lisanstan Lisansa geçiş aşamasıdır.

Dgs puan hesaplamaya geçmeden önce size bir iki konu hakkında bilgi vermek istiyorum.

Dgs net hesaplama da hedefinizin çok önemlidir. Öncelikle hedefimizi belirleyip ondan sonra dikey geçiş sınav hesaplama yapabiliriz.

Şundan dolayı; diyelim ki hukuk isteyen bir kişi dgs hukuk taban puanlarına bakmadan direk dgs puan hesapla yazmaktadır, bunu yapmadan önce istediği hukuku belirleyip ona göre dgs puan hesaplama yapmalıdır.

Nasıl yani?

Dgs’den özel hukuk isteyen biri en kötü Türkçeden 40-45 net civarı yapmalı ve Matematikten ise 30-35 net civarı yapmalıdır.

Dgs’den devlet hukuk isteyen bir kişi ise en kötü Türkçeden 50 Net civarı, Matematikten ise 40 net civarı yapmalıdır.

O yüzden, hedefimizi belirlemeden direk dgs puan hesaplama yapmayalım, bazı arkadaşlar hemen dikey geçiş puan hesaplama 2019 yazıp, hesaplamaya dalıyor, araştırma yapmadan bu da hedefinin şaşmasına neden olmaktadır.

Arkadaşlar, eğer farklı bölümlerde iseniz yoruma yazabilirsiniz, sizin de dgs hemşirelik olur, dgs ilahiyat olur, dgs mühendislik olur dgs puan hesaplama ile netlerinize bakabilirsiniz ve nasıl yol izleyeceğinizi birlikte karar verebiliriz, yoruma yazarsanız size inşallah geri dönmeye çalışırım. Eğer dgs puan hesaplama 2019 yılı için bir sapma söz konusu ise yine yorumlarda bildirebilirsiniz.

dgs 3.sınıftan başlatan üniversiteler

Birde arkadaşlar başınızı ağrıttım ama 1-2 dakikanızı daha alacak olursam, dgs hukuk 3.sınıftan başlatan üniversiteler, dgs ilahiyat 3.sınıftan başlatan üniversiteler, dgs mühendislik 3.sınıftan başlatan üniversiteler ve dgs hemşirelik 3.sınftan başlatan üniversiteler ile araştırmamız mevcuttur, onlara da bakıp fikir edinebilirsiniz. Araştırmalara siteden arama yapıp ulaşabilirsiniz yada bu linkten ulaşabilirsiniz.

Son olarak da dgs puan hesaplama ile ilgili olur, dgs ile tavsiyeler olur, dgs ile daha farklı bilgi edinmek isterseniz ve dgs’ye nasıl çalışmalıyım diyorsanız, yoruma belirtirseniz birlikte bu süreçte daha verimli bir şekilde ilerleyebiliriz, ösym’nin yayınladığı dgs için sık sorulan sorular kısmına buradan ulaşabilirsiniz, yolunuz açık olsun bahtınız güzel olsun, sevgiyle kalın, mutlu kalın, hoş çakalın.


Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Uğur 1 sene önce

Hocam 32 mat 5sözel 3,39 diploma notu kaç puan gelir sizce

Anonim 1 sene önce

hocam 35 sözel 8 mat diploma notu.2.32 tahmini puan ne olur tesekkürler

Meltem 3 sene önce

Dgs puan hesaplama da standart sapma olayı kaç puan etkiliyor