Dgs Puan Hesaplama 2018 – 4’lük Sistem ve 100’lük Sistem

Ana Sayfa Haber Eğitim Dgs Puan Hesaplama 2018 – 4’lük Sistem ve 100’lük Sistem
  Yeni yılda dgs puan hesaplama 2018 editörü siz değerli arkadaşlarımızın umarız yüksek puanlarını en doğru ve hızlı bir şekilde hesaplamaya çalışacaktır. Dgs puan hesaplama sistemi yine bu yılda aynı şekilde olması bekleniyor. Ufak sapmalar tabiki her yıl olacaktır.

Dgs Puanınızı Hesaplamak İçin Adım Adım Gerekli Olanlar

1- OBP Puanı Hesaplama

2- Diploma Notu Hesaplama

Önlisans Puanı


Geçen Sene Yerleştiyseniz Tıklayın
DGS Puan Hesaplama
Sayısal (60) Sözel (60)
Doğru
Yanlış
Net
DGS Hesaplama Sonucu
Sayısal Sözel Eşit Ağırlık
Ham Puan
Yer. Puan
Önlisans Başarı Puanı Katkısı

Puan hesaplarınızda manuel olarak kendi yaptığınız yani formüle göre hesapladığınız puanlarınız ile dgs puan hesaplama editörümüz arasında bir fark olursa, eski yılları deneyebilirsiniz. Eğer çok büyük bir fark çıktıysa bize yorumlarda belirtebilirsiniz.

Not: Dgs ile ilgili araştırmalarımızı merak eden arkadaşlarımız ve daha önce hiçbir yerde bulamayacağınız birbirinden özel araştırmalarımızı dgs ilahiyat 3. sınıftan başlatan üniversiteler, dgs hemşirelik 3. sınıftan başlatan üniversiteler ve dgs hukuk 3. sınıftan başlatan üniversiteler bu linklerden bulabilirsiniz.

Arkadaşlar, internette birçok dgs puan hesaplama sistemi bulunmaktadır ve bunların doğruluğu açıkcası çok önemlidir. Bizde, sizler gibi dgs sınav adayları olduğumuz için çok dikkat ederek, titizlikle çalışıyoruz. Yukarıda bulunan puan hesaplama editörünü kullanarak dgs puan hesaplamanızı 4’lük ve 100’lük sistemde yapabilirsiniz.

Obp Puanı Hesaplama 2018

Ortaöğretim başarı puanı hesabı genelde zor bilinen ancak, çok kolay bir şekilde hesaplayabileceğiniz bir puan sistemidir. Obp puanı hesaplamayı örnekler ile birlikte hesaplayalım.

Dgs Puan Hesaplama 2017

Evet arkadaşlar, örnek olarak obp puanı direk olarak verilmiş, dgs sonucunu ele alalım. Bu tarz bir puanı hesaplamak istiyorsanız, ilk önce obp puanından, diploma notunu bulmalısınız. Onun için ise yine resimlerle örnekleyerek açıklayalım.

Dgs Puan Hesaplama 2017

Arkadaşlar, eğer elinizde direk olarak Obp puanı bulunuyorsa, bunu diploma notuna dönüştürmek için, obp puanını ilk önce 0.8’e bölmeniz gerekmektedir.

Dgs Puan Hesaplama 2017

Daha sonra çıkan sonucu, 25’e bölerek, diploma notunuza ulaşabilirsiniz.

Dgs Puan Hesaplama 2017

Not : Ulaştığınız diploma notu, sonucu 4’lük sistemde vermektedir. Bunu 100’lük sistemede çevirebilirsiniz ancak, dgs puan hesaplama editörümüz 4’lük sistemde de puan hesaplayabildiği için buna gerek yoktur.

Şimdi dgs puan hesaplama editörümüzden kolayca puanımızı hesaplayabiliriz.

Not : Arkadaşlar direk olarak sakın obp puanınızı girip, yanlış bir sonuc elde etmeyin. Editörümüz Diploma notu ile hesaplama yapmaktadır. Eğer elinizde direk olarak obp puanınız bulunuyorsa, obp puanını diploma notuna çevirmeyi anlattık.

Dgs Puan Hesaplama 2017Dgs Puan Hesaplama 2017

Ösym puanı ile bizim editörü karşılaştırdığımızda :

DGS Sözel puanı

ÖSYM : 245,234

Bizim Editörümüz : 245,233

DGS Eşit Ağırlık puanı

ÖSYM : 230,799

Bizim Editörümüz : 230,799

Diploma Notu Hesaplama 2018

Arkadaşlar sistem direk olarak diploma notu ile hesapladığı için bu sistem çok önemli olup dikkat edilmesi gereken bir hesaplamadır.

Örnek olarak 3.50 ortalamamız bulunuyor. Diploma notunu hesaplayıp sistemde bulunan dgs puan hesaplama editörüne girebilmek ve doğru sonucu alabilmek için ilk olarak 3.50 olan ortalamamızı 25 ile çarpıp yüzlük sisteme dönüştürüyoruz.

Dgs Puan Hesaplama 2017

Daha sonra bulduğumuz sonucu ( 87.5 yüzlük sisteme çevirdik ) 0.8 ile çarparak diploma notumuzu elde ediyoruz.

Dgs Puan Hesaplama 2017

Bu sistem obp puan hesaplamanın tam tersi olarakda nitelendirilebilir. Ancak ikisini karıştırmamakta fayda var. Önemli olan sizin puanınızı doğru olarak hesaplayabilmenizdir. Bu hem bizim açımızdan hemde sizin morel ve motivasyon açınızdan oldukça önemlidir. O yüzden lütfen dikkatli bir şekilde hesaplayıp dgs puan hesaplama editörüne başvurun.

 

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Mustafa İyitütüncüsedacaferMacewMuhuttin Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Adem
Ziyaretçi
Adem

Yüzde yüz doğru çıktı tebrikler dgs puan hesaplama ayrıca hukuk için de 270 puan yeter mi

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

güzel sistem olmuş

Efe
Ziyaretçi
Efe

Dgs puan hesaplama 2018 de güzel 100 lük sistem iyi olmuş

Muhuttin
Ziyaretçi
Muhuttin

Katiliyorum size

Macew
Ziyaretçi

Merhaba hesaplama çok iyi ve doğru, birçok site de böyle hesaplama formları mecvut ama ben kendim hesaplayınca doğru çıkmıyor. bu förmül ile hesaplıyorum. hatam nerede bir bakarmısınız 🙂
Dgs Sayısal: 105.536 + (Sözel Net x 0.336) + (Sayısal Net x 1.575) + (Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanı x 0.6)

cafer
Ziyaretçi
cafer

arkadaşlar dgs 2018 ÖBP YÜZLÜK ÜZERİNDENMİ HESAPLAYACAK YOKASA 4 LÜK ÜZERİNDENMİ

cafer
Ziyaretçi
cafer

BENİMKİ 2 PUAN FARKI VAR