• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • DGS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor? DGS tercih işlemleri nasıl yapılır, ne zaman sona erecek?

Binlerce adayın beklediği açıklama geldi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, DGS tercihlerinin gerçekleşeceği tarihler açıklandı. Adaylar tercih işlemlerine bugünden itibaren başlayabilir. ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile birlikte DGS tercih sürecindeki tarihler netleşti. 25 Eylül tarihinde başlayacak olan DGS tercihleri 2 Ekim tarihine kadar devam edecek. Tercih işlemleri ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak. Peki; DGS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor? DGS tercih işlemleri nasıl yapılır, ne zaman sona erecek?

DGS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

DGS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor

Prof.DrHalis Aygün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Değerli DGS adaylarımız, 2020-DGS tercih işlemlerini yarın başlatacağız. Tercihlerinizi 25 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz. Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim. #2020DGS” paylaşımını yaptı.

dgs tercihleri ne zaman

TERCİH SONUÇLARI NASIL AÇIKLANACAK?

ÖSYM yaptığı açıklamada; Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Ayrıca internet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Diğer yandan ise yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

DGS tercihleri ÖSYM sitesinde aday işlemleri sayfasından yapılır. Bu arada kesin olarak Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilk adım aşılır. Bu arada şifrenin unutulması durumunda e-Devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapabileceğinizi unutmayın.

http //www.osym.gov.tr tercih kılavuzu için tıklayın


Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 9 ay önce

Hocam merhabalar ,DGS taban punlari verilmemiş neye göre tercih vericez

Anonim 9 ay önce

Hocam merhabalar , kılavuzda taban puanları yok neye göre vericez tercih?