Japonya açıklarında bekletilen gemide, Japon Sağlık Çalışma ve Refah Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Diamond Princess gemisinde 99 kişinin korona virüs testi pozitif çıktığını açıkladı.

Bilindiği üzere geçen haftalarda Japonya açıklarında korona virüsü tespit edildikten sonra okyanusta bekletilen Diamond Prenses gemisinde gittikçe artan korona virüsü tespit edilmektedir.

Diamond Princess Gemisinde Korona Virüsü Alarmı

diamond princess korona virusu artislari

Bu durum, bugüne kadar ortaya çıkan vakaların en büyük artışıdır. Gemide neredeyse dünyanın her yerinde yaşayan insanlar bulunmaktadır. Ülkelerde vatandaşlarını gemiden tahliye etmenin hazırlığını yapmaktadır.

Şu an itibari ile gemide %10’dan fazla korona virüsü tespiti yapılmış ve karantinaya alınmıştır. Yaklaşık olarak 3600 kişinin bulunduğu Diamond Princess gemisinde 456 korona virüsü vakası vardır.

Bu vakalar ile birlikte Japonya’da korona virüs vaka sayısını 513’e çıkarmaktadır. Bu rakam Çin dışında en fazla vakanın bulunduğu ülke olarak Japonya’yı göstermektedir. Bakanlık gemide bulunanların ise %99 vakanın %70’inin asemptomatik olduğunu belirtti ve ekledi bunlar kıyıdaki tıbbi tesislere götürecekler.

 

 

 


Trend içerikler

Kaynak : https://edition.cnn.com/asia/live-news/coronavirus-outbreak-02-17-20-intl-hnk/h_a9539a50cc963fff2fec8dbf8b79d4f8?iid=ob_lockedrail_topeditorial
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!