FBI ve CIA ajan alımlarında yapılan testler çok zor. Aşırı dikkat gerektiren testlerde önemli olan bütünden çok detaylara odaklanmak ondan sonra da büyük resme odaklanabilirsiniz.

Bu dikkat testinde de hazırlanmış 6 tane özel durum vardır. Hepsi birbirinden ilginç olan durumlarda bazen cinayet çözmeniz gerektiği belirtilmiş.

Bazen de detaylara odaklanarak hangisi kimin çocuğu olduğunu bulmanız istenmiştir. Aslında çok basit gibi gözükse de her biri birbirinden zordur.

FBI ve CIA Ajan Alımları İçin Yapılan Özel Test

FBI ve CIA ajan alımlarında genellikle dikkat testi uygulanıyor. Buradaki 6 tane teste de özel durumlar mevcuttur, hepsine birlikte bakalım.

1- Penceredeki Don ”Katil Kim”

dikkat testi

Sergio, arkadaşı John tarafından yaptığı çalışmada ölü bulundu. John hemen polisi aradı ve ne olduğunu anlattı.”Sergio’nun evinin kenarında yürüyordum ve odasında ışık gördüm. Orada olup olmadığını görmek için dışarıdan bakmaya karar verdim.

Pencerede don vardı, bu yüzden donu sildim ve o zaman yerde yatan arkadaşımı gördüm. Her şeyin yolunda olduğunu kontrol etmek için ön kapıyı tekmeledim ve arkadaşımın öldüğünü gördüm. Hemen polisi aradım.”

Memur John’un yalan söylediğini hemen anladı. Sizce memur yalan söylediğini nasıl anladı. Cevaplar altta

2- Seri Katil Düğümü Çözme?

katil kim

Seri katil, kurbanı evine davet etti. Birlikte akşam yemeği yediler ve kurbanına bir elma ikram etti. Kurban ağzına kadar tıka basa dolu olduğunu söyledi. Katil o zaman elmayı ikiye böldü, böylece paylaştılar. İkisi de elmayı yemeye başladı ve davet ettiği kişi kısa bir süre sonra öldü.

Her ikisinde de aynı elma varsa, neden biri öldü ve diğeri hayatta kaldı?

3- Çocuğun Annesi Kim?

test

Çocuk yerde oynuyor ve yanında 2 kadın var sizce çocuğun annesi hangisi ve neden?

4- İçecekler

testim

Bir kadın ve bir erkek akşam yemeği için bir restorana gitti. Yemek siparişini verdiler ve beklemeye başladılar, bu sırada buzlu içecek siparişi de verdiler. Kadın bir anda buzlu içeceğin hepsini içti, adam ise bir kısmını içti ve yavaş yavaş içti. Adam bir süre sonra hastalandı ve öldü. Doktorlar tüm içeceklerin zehirli olduğunu söyledi.

Adam öldüyse kadın neden hala yaşıyordu, o da içecekten içmişti.

5- İntihar Mı Yoksa Cinayet Mi?

adam testi

Bir durum hayal edin. Adam yerde ölü bulundu, elinde bir tabanca ve yanında bir kaset ses kaydedici var. Dedektif ”Oynat” düğmesine bastı ve mesajı dinledi, ”Bu acı hayattan bıktım ve ıstırabım artık durdurmak istiyorum” dedi ve ardından bir atış geldi. Dedektif bunun bir intihar olduğuna inanmıyor.

Dedektif neden cinayet olduğunu düşünüyor? Sizce nedir, cinayet mi intihar mı?


Cevaplar

1- Don pencerenin içinde oluşur. Oysa ki, John dışarıda olduğunu ve penceredeki donu sildiğini ve onu yerde yatarken gördüğünü söyledi. Halbuki içerideydi.

2- Katil, bir kenarında zehirle kaplı bir bıçak kullandı ve zehir elmanın diğer yanında kaldı.

3- Çocuğun annesi soldaki kadındır. Çünkü; bacakları çocuğa yönlendirilecek şekilde oturuyor. Bu pozisyonda, oturmak annenin çocuğunu koruma arzusunu yansıtmaktadır. Soldaki kadının duruşu koruyucudur. Ayrıca hafifçe öne doğru eğilmiş şekilde olması da herhangi bir aksilik olduğunda hemen müdahale etmesi gerektiğini için öyle oturmuştur. Diğer yandan küçük çocukların, oyun oynadıkları sırada annelerine bakmaları doğaldır.

4- Zehir buzun içindeydi. Adam yavaş yavaş içtiğinden dolayı buz eridi içeceğe karıştı ve adam zehirlendi. Oysaki, kadın bir anda içti buz içeceğe karışmamıştı ve zehirlenmedi.

5- Adam kendini öldürdü ise, kaseti nasıl başa sarabilirdi?

Kaynak : https://brightside.me/wonder-quizzes/see-if-you-can-pass-the-fbi-special-agent-test-474960/
Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 sene önce

Küçükken FBI da imişiz de haberimiz yokmuş.
80 Li yılların dandik bilmecelerinden.
Keloğlanın OMO almaya giderken berberine uğradıktan sonra tek başına ıssız bir adada depoSU dolu bir tekneyle adadan ayrılamamasının tek sebebidir bu bilmeceyi hazırlayan ebegümeci…
Heheheh…

Anonim 2 sene önce

arabalarda don nerde olur içerde mi olur ? don dersen don dışasrda oluşur. buğu içerde oluşur. 1. soru direk yanlış hatalı. diğerlerini okuma gereksiniminde bile bulunmadım. zaten bu tarz şeylere hiç kanmazdım ama srf merakımdan ilk kez fbi cia falan dedim bi gireyim. hay ben kafama sokayım

Mister turist 2 sene önce

Mesele penceredeki don misaline gelirsek ilkokul 80 li yillarinda bunu biz birbirimize bilmece olarak sorardık yani devam etseydik imdi başbakan olurmuşuz